Tej zimy Szczecin również dołącza do ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła”. W mieście pojawiły się już pierwsze wieszaki z ciepłymi ubraniami dla potrzebujących. Można je znaleźć m.in. na Niebuszewie oraz w wiacie przystankowej przy Dworcu Głównym PKP.

Idea akcji jest bardzo prosta. Mieszkańcy zostawiają ciepłe ubrania, np. kurtki, czapki, rękawiczki, na wieszakach ustawionych w miejscach publicznych, a osoby potrzebujące mogą je sobie całkowicie za darmo wziąć. Kilka dni temu pierwszy taki wieszak pojawił się na Niebuszewie przy ul. Przyjaciół Żołnierza 120. Od dzisiaj ciepłe ubrania będzie można zostawiać również na przystanku tramwajowym koło Dworca Głównego PKP. Jak zapowiadają inicjatorzy akcji, w tym sezonie wieszaki pojawią się w tych samych miejscach, co podczas ostatniej zimy.

ZDiTM z AMS (właścicielem wiat) planują postawić wieszak również w wiacie przystankowej przy ul. Kołłątaja.

- Liczymy na to, że akcja i udostępnione przez ZDiTM i AMS lokalizacje okażą się przydatne i w ten sposób osoby potrzebujące uzyskają pomoc. Oczywiście będziemy monitorować te miejsca i sprawdzać, czy na przystankach nie dochodzi do aktów wandalizmu oraz czy nie powstaje tam bałagan. Lokalizacja wieszaków i ich przeznaczenie nie może także stanowić uciążliwości dla pasażerów – mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Jak zaznacza, w zeszłym sezonie wymiana ciepła pod dworcem PKP odbywała się spokojnie, bez większych problemów dla pasażerów. Swoimi ubraniami podzieliło się w tym miejscu kilkadziesiąt osób.

Więcej szczegółów o akcji tutaj