Wszyscy, którzy w najbliższą niedzielę odwiedzą Starą Rzeźnię, wybiorą się w nostalgiczną podróż do czasów, kiedy w Szczecinie znajdowała się operetka. Nie zabraknie zdjęć spektakli, wnętrza operetki, wspomnień twórców i osób, które odwiedzały to miejsce.

 

– Pomysł na coroczny koncert pamięci szczecińskiej operetki przyszedł mi do głowy, gdy uczestniczyłam w spotkaniu autorskim z Krystyną Pohl. Napisała ona piękną książkę wspominającą niezwykły czas, gdy szarość PRL rozjaśniała legendarna scena na Potulickiej. Pomyślałam, że warto byłoby zrobić wydarzenie łączące film, rozmowę, zdjęcia i oczywiście piękną muzykę jak za dawnych lat – przyznaje Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

Na czwarty już Wieczór Operetkowy pt. „W krainie czaru i uśmiechu” CKE Stara Rzeźnia zaprasza w najbliższą niedzielę, 10 października, o godz. 17. Podczas spotkania Krystyna Pohl, autorka książki „W krainie czaru i uśmiechu, czyli dwie dekady Teatru Muzycznego na Potulickiej”, przypomni niesamowitą aurę tamtego miejsca.

– Przygotowałam kilkadziesiąt zdjęć ze spektakli, z wnętrza operetki, jest sporo zdjęć współczesnych dla porównania. Zebrałam wspomnienia twórców, ale i osób, które chodziły na spektakle operetkowe. Usłyszałam miliony słów jak tam było cudownie, jaki to był zupełnie inny świat, jak udało się stworzyć prawdziwą perełkę kultury w środku dzielnicy milicyjno-przemysłowej. Operetka w Szczecinie to kopalnia gwiazd, wspaniałych artystów – przekonuje Krystyna Pohl.

Będzie to wieczór nie tylko nostalgiczny, ale i pełen znanych arii i duetów w wykonaniu artystów Opery na Zamku, Lucyny Boguszewskiej i Pawła Wolskiego, którym akompaniować będzie Andrzej Prus-Wakulski. Całe spotkanie poprowadzi uwielbiany przez szczecinian Michał Janicki.

Na wydarzenie wstęp jest darmowy, dodatkowo spotkanie będzie transmitowane również w mediach społecznościowych Starej Rzeźni. A książka „W krainie czaru i uśmiechu, czyli dwie dekady Teatru Muzycznego na Potulickiej” Krystyny Pohl jest do nabycia w Kubryku Literackim.