Kilkukilometrowa trasy do pokonania, żaglowce a przede wszystkim dobra zabawa – tak w skrócie można mówić o „Biegu pod Żaglami”, na który już wystartowały zapisy. Na tych, którzy pojawią się w kolorowych strojach czekają nagrody.

 

Impreza Żagle 2021 to idealna okazja do zorganizowania grupowej przebieżki typu fun run. Już 1 sierpnia, o godz. 9, w ramach „Biegu pod Żaglami” będzie można pokonać 5-kilometrową trasę, przebiegając obok wyjątkowych gości, którzy będą cumować przy naszych nabrzeżach. Bieg wystartuje z Nabrzeża Pasażerskiego i będzie obejmował dwa brzegi Odry. Zawodnicy pokonają most pontonowy i z uśmiechami powrócą na teren dawnego Dworca Morskiego, aby otrzymać pamiątkowy medal.

– „Bieg pod Żaglami” to nieformalne zawody, w których nie będzie pomiaru czasu, a trasa nie będzie miała atestu. To wydarzenie organizowane dla dobrej zabawy i polepszenia samopoczucia – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizatora biegu. – Liczymy na kreatywne podejście do tematu, bo szykujemy nagrody dla tych biegaczy, którzy zamienią profesjonalne ubrania na zabawne i kolorowe stroje nawiązujące do marynistyki – dodaje.

Koszt pakietu startowego wynosi 25 zł. Zapisy na bieg prowadzone są za pośrednictwem strony: https://www.protiming24.pl/startmeta/100047be/