Romantyczny, niezwykle bogaty język dźwięków utworów kompozytorów norweskich wybrzmi podczas wtorkowego koncertu Baltic Neopolis Orchestra. Na skrzypcach zagra doświadczona artystka Latica Honda-Rosenberg.

 

Fjordmusikk to koncert, podczas którego wystąpi wyjątkowa skrzypaczka. Latica Honda-Rosenberg jest laureatką drugiej nagrody Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Piotra Czajkowskiego (1998). Swoją edukację muzyczną zdobywała w Escuela Superior de Música Reina Sofia w Madrycie oraz Musikhochschule w Lubece. Obok bogatej działalności koncertowej, skrzypaczka uzyskała profesurę w zakresie skrzypiec na Uniwersytecie Musikhochschule we Freiburgu.

Podczas jej wtorkowego (27 października) koncertu będzie można usłyszeć kompozycje czterech twórców, m.in. Johana Svendsena. To właśnie on i Ole Bull, włączając do swojego stylu niezwykle bogatą muzykę ludową swojego kraju, stworzyli fundamenty norweskiej muzyki narodowej.

Koncert odbywa się w ramach cyklu Wielcy Koncertmistrzowie, który został zainaugurowany w 2010 roku. Wyznacznikiem jakości jest obecność najwybitniejszych koncertmistrzów z Polski i ze świata oraz sumiennie i precyzyjnie przygotowany repertuar. Do szczecińskiej publiczności dołączyć może w tym roku każdy za pośrednioctwem streamu dostępnego na Facebooku BNO. Dzięki temu arcydzieła muzyki klasyczniej trafią do jeszcze szerszego grona.

Koncert Fjordmusikk odbędzie się 27 października o godzinie 19:00 w Technoparku Pomerania. Bilety w cenie 25 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny) dostępne na stronie ww.bilety.fm.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury programu „Kultura w sieci”.