Obecna na Pol'and'Rock Festival cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Teraz stoi przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach, skąd rozpocznie objazd po kraju. Huśtawka zawieszona na replikach słynnych szczecińskich dźwigozaurów ma promować radosne i kreatywne Pomorze Zachodnie.

 

Uczestnicy Pol'and'Rock Festival ustawiali się w kolejce, by zrobić jej pamiątkowe zdjęcia lub nagrać wideo.

– Pomorze Zachodnie jest piękne, radosne, aktywne – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje morski region, portowe miasto, ale też radość życia, wypoczynek, wakacje w dobrym klimacie. Odrobinę tego dobrego zachodniopomorskiego klimatu chcemy wyeksportować do innych regionów. Zachęcić ich mieszkańców, by nas odwiedzili, by poznali atrakcje Pomorza Zachodniego.  

Szczecińska huśtawka zawita w Łodzi, Rzeszowie i Gdańsku, ale już trwają rozmowy z Poznaniem i Warszawą. Obecnie huśtawka z dźwigozaurami cieszy oko turystów i mieszkańców Międzyzdrojów. W poniedziałek efektowna konstrukcja z symbolem Pomorza Zachodniego stanęła przy Promenadzie Gwiazd.

Dźwigozaury są pierwszą – ale nie ostatnią – instalacją artystyczną, która będzie promowała region. Planowane są kolejne podobne projekty, inspirowane pomysłami mieszkańców, lokalnych artystów i organizacji społecznych.

AUTOR ZDJĘCIA: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

AUTOR ZDJĘCIA: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

AUTOR ZDJĘCIA: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego