Półgodzinny materiał, a w nim wszystko, co trzeba wiedzieć o Tarczy Antykryzysowej po kilku miesiącach od jej uruchomienia. W wideo znalazły się najświeższe informacje o zwolnieniach z ZUS-u, umorzeniu pożyczek i subwencji oraz o innych metodach wsparcia dla pracowników i pracodawców. Wiadomości te zostały zebrane przez specjalistę, szczecińskiego radcę prawnego, Sylwestra Kasprzewskiego z Kancelarii GRYF. Cały webinar został opatrzony jego uporządkowanym, fachowym komentarzem.

Przedsiębiorco, zapoznaj się ze swoimi prawami

Wszystkie osoby prowadzące małe, średnie i duże firmy stanęły w pierwszym kwartale tego roku przed stosem piętrzących się trudności. Kluczem do przetrwania było umiejętne zarządzanie zasobami ludzkimi, bieżące wykorzystywanie pomocnej dłoni wyciąganej przez państwo oraz restrukturyzacja w obrębie prowadzonej działalności.

Dziś owoce pierwszej fali pandemii COVID-19 są już doskonale znane. Jednocześnie zagrożenie nie minęło, a pracodawcy wciąż muszą pozostawać czujni i aktywnie reagować na aktualne wahania rynkowe.

Po kilkudziesięciu dniach w nowej rzeczywistości wciąż nie milkną pytania:

Jakie wymogi trzeba spełnić, aby umorzyć pożyczkę?

Kiedy można starać się o subwencję, w jakim wymiarze może być ona przyznana?

Jakie jeszcze istnieją metody wsparcia dla pracodawców poszkodowanych przez skutki gospodarcze pandemii?

Czy warto się starać o świadczenie postojowe?

W jakiej sytuacji są pracownicy, czy przysługują im dodatkowe prawa?

Czy zwolnienie pracowników może pogorszyć sytuację pracodawcy?

 

Analityczny, uporządkowany i jasno przedstawiający odpowiedzi na powyższe kwestie komentarz — wprost ze szczecińskiej Kancelarii GRYF — to jednocześnie cenny pakiet wskazówek. Może być on wykorzystany przez wszystkie osoby pozostające aktywnymi na rynku pracy.

Szczegółowe spojrzenie na Tarczę Antykryzysową

Należy pamiętać, że wsparcie rządowe w postaci dofinansowań, mikro pożyczek i świadczeń postojowych jest dość rozbudowane. Wysokość pomocy jest zmienna i wynika z rodzaju prowadzonej działalności oraz liczby osób zatrudnionych w firmie. W zależności od spełnionych wymagań można starać się o umorzenie części zobowiązań pożyczkowych, jednak nie wszyscy przedsiębiorcy zdają sobie z tego sprawę. Pora szczegółowo spojrzeć na to, jakie jeszcze możliwości daje Tarcza Antykryzysowa.

Webinar prowadzony przez radcę prawnego, Sylwestra Kasprzewskiego, jest dostępny w postaci zapisu na Facebooku. Zapraszamy do oglądania i uważnego słuchania!

Projekt jest realizowany przez Fundację Pomocy Prawnej GRYF dofinansowanego w ramach programu "NGO dla Szczecina, Szczecin dla NGO" finansowany ze środków Miasta Szczecin.