Tempa nabierają prace przy przebudowie ul. Szafera. Na odcinku od al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Jarzyńskiego rozebrano już całkowicie nawierzchnię jezdni oraz chodników.

- Wydzielony został już teren pod przyszłą pętlę autobusowo-tramwajową. Trwają roboty związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociągów na odcinku od al. Wojska Polskiego do wysokości Netto Arena. Rozpoczęły się prace przy przebudowie sieci elektroenergetycznej i gazowej. W najbliższych dniach zostanie wykonana wstępna niwelacja terenu na odcinku od przebudowy Arkońskiej do ronda Olimpijczyków i będą kontynuowane roboty branżowe – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy miejskiej spółki Tramwaje Szczecińskie.

To pierwszy etap przebudowy ul. Szafera. Całość ma objąć odcinek od al. Wojska Polskiego do ul. Szerokiej. Powstanie tam ulica o dwóch jezdniach, każda po dwa pasy ruchu i cztery ronda (na każdym skrzyżowaniu). W pasie rozdzielającym jezdnie zaplanowano torowisko tramwajowe, a obok Netto Areny dużą pętlę tramwajowo-autobusową.

Wszystko ma być gotowe w połowie 2021 r. Wykonawcą prac jest firma Eurovia Polska. Ich koszt to 125 mln zł.