Duże łóżko to gwarancja komfortu i dobrego snu. Daje także poczucie luksusu, rodem z królewskiego dworu. Jeżeli już zdecydujemy się na wybór materaca w rozmiarze 180x200, kolejną decyzją pozostaje materiał z którego będzie wykonany. Czym różnią się materace lateksowe od kieszeniowych?

Jakie cechy powinien mieć idealnie dobrany materac?

Dobrze dobrany materac, powinien przede wszystkim sprawić, że rano obudzimy się wypoczęci i zrelaksowani. Aby tak się stało, musi zapewniać odpowiedniego podparcie dla naszego kręgosłupa oraz stabilizację dla mięśni. Jeżeli cierpimy z powodu alergii, warto też zainteresować się, czy powłoka lub materiał, wolny jest od szkodliwych dla zdrowia substancji, a także czy posiada właściwości antyalergiczne. W takim wypadku ważna jest także dobra cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca, która pozwoli na utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny, przy prawidłowym odprowadzaniu wilgoci. Pamiętajmy także, że dla osób które mają problemy zwyrodnieniowe lub też z powodu wieku lub choroby, dłuższy czas pozostają w pozycji horyzontalnej, warto sprawdzić czy dany produkt posiada certyfikat produkty medycznego. Jednym z takich modeli jest materac firmy Hilding Anders Rumba, który uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I, właśnie w z powodu działania przeciwdziałającego powstawaniu odleżyn. Decydując się na produkty z długą, kilkunastoletnią gwarancją, mamy pewność, że będą one na tyle trwałe, by na długo spełniać swoje funkcje. Na rynku dostępne są zarówno materace sprężynowe (np. kieszeniowe) jak i piankowe (np. lateksowe, termoelastyczne), a każde z nich posiadają inne funkcje.

Pozostałe materace lidera na rynku – marki Hilding Anders znajdziesz po adresem https://sleepinghouse.pl/138-materace-180x200.

Materace lateksowe

Materace lateksowe to typ materacy piankowych, który polecany jest w szczególności dla alergików. Pianka lateksowa ze względu na swoje właściwości sprawia, że wszelkiego rodzaju alergeny nie przyczepiają się do powierzchni materaca, co osobom szczególnie wyczulonym znacząco ułatwi zdrowy i dobry sen. Oprócz tego

wyróżniają się dobrym dopasowaniem do naturalnych krzywizn kręgosłupa, co pozwala uchronić nas przed bólami głowy czy stawów. Jednym z modeli, który jest warty polecenia jest Melody, który jest materacem twardym, ale jednocześnie elastycznym, dobrze nadającym się do osób od wadze nawet do 140 kg. Cechą dominującą lateksowych pianek jest wysoka sprężystość, przy jednoczesnym zachowaniu kształtu. Ponadto posiada 7 stref twardości co oznacza, że dobrze stabilizuje każdą część naszego ciała.

Szeroką ofertę materacy lateksowy znajdziesz po adresem https://sennamaterace.pl/12-materace-lateksowe.

Materace kieszeniowe

Technologia tego typu produktów oparta jest na systemie sprężyn, z których każda ukryta jest w osobnej kieszeni. Oznacza to większą elastyczność punktową. Oznacza to, że ciało oddziałuje jedynie w miejscu styku z materiałem, przez co unikamy efektu falowania. Szukając idealnego materaca kieszeniowego, warto zwrócić uwagę na model Fandango. Nadaje się on dla osób borykających się z problemem kręgosłupa, gdyż dobrze dopasowuje się anatomicznego kształtu naszej sylwetki. Jeśli chodzi o jego wewnętrzną budowę, jego podwyższoną twardość zawdzięczamy warstwie filcu oraz kokosu. Ten i wiele modeli materacy kieszeniowych znajdziesz pod adresem https://sennamaterace.pl/17-materace-kieszeniowe. Jeżeli poszukujesz materaca o mniejszych wymiarach, zajrzyj na stronę https://sleepinghouse.pl/136-materace-140x200

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.”