Gigantyczne korki paraliżują Szczecin, a żeby tego było mało, doszło jeszcze do awarii torowiska na Moście Długim. Dostanie się na Prawobrzeże jest więc niemożliwe zarówno komunikacją miejską, jak i samochodami.


Aktualizacja, 15:44: Rzeczniczka prasowa ZDiTM przekazała przed chwilą, że o godzinie 15:30 usterka na Moście Długim została usunięta.

 

Przed godziną 14:00 doszło do wybrzuszenia szyny na torowisku na Moście Długim w kierunku centrum. Linie tramwajowe 7 i 8 nie jadą na Prawobrzeże, a zawracają przez ulicę Dworcową.

Jak tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, to wina warunków pogodowych.

– Okres podwyższonych temperatur, a dokładniej dużego nasłonecznienia może negatywnie wpływać na elementy torowiska tramwajowego. Głównym zagrożeniem z jakim się mierzymy jest wydłużanie szyn na skutek ich przegrzania. Przegrzanie szyny skutkuje jej wyboczeniem, możliwe jest wyboczenie zarówno na osi pionowej, jak i poziomej – wyjaśnia Pieczyńska.

Wiadomo, że brygady torowe będą pracowały na miejscu przez przynajmniej godzinę. Ich praca może mieć wpływ na płynność ruchu na Moście Długim.