Masz pomysł, ale brak Ci środków na jego realizację? Pokaż swój projekt światu – może idea przypadnie do gustu komuś kto będzie chciał w niego zainwestować. Już za chwilę, w samo południe ruszy szczecińska strona crowdfundingu.

Już dziś o godzinie 12.00 zadebiutuje www.wspieram.to - platforma wspierania społecznościowego, której twórcy zamierzają zarazić Polaków ideą modnego na całym świecie crowdfundingu.

Poniedziałkowy start portalu to dla nas wyczekiwany od dawna i niezwykle ważny dzień - opowiada Marcin Galicki, założyciel - Wierzymy, że idea crowdfundingu czyli finansowania przez społeczeństwo niezwykłych projektów, spodoba się ludziom.

Crowdfunding jest to forma finansowania różnych projektów przez społeczności, które są wokół nich skupione. Pomysły w tym przypadku są finansowanie przez zbiórki drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez zainteresowane projektem osoby. Zbiórki crowdfundingowe najczęściej są przeprowadzane za pośrednictwem specjalnie do tego stworzonych stron internetowych.

I tak właśnie będzie wszystko wyglądało w szczecińskim projekcie. Jeżeli mamy ciekawy pomysł, na który brakuje nam funduszy wystarczy wejść na stronę www.wspieram.to, opisać swoją ideę, nagłośnić ją i czekać na odzew społeczności. Zainteresowani ludzie dokonują na nasze konto mikropłatności, które po pewnym czasie przybiorą pożądaną wielkość. Jeśli uda Ci się zrealizować pomysł, nagradzasz wspierających. Jeżeli zaś pomysł nie uzyska odpowiednich funduszy w określony czasie, pieniądze wracają do wspierających.