Nowy rok w Szczecinie rozpoczyna się wyjątkowo! Już w styczniu odbędą się dwa koncerty, których nie można przegapić. 15 stycznia w Filharmonii wystąpi Krzysztof Krawczyk, a tydzień później w tym samym miejscu zaśpiewa Alicja Majewska!

Efektowne wejście

„Parostatkiem w piękny rejs” to wers z jednego z najpopularniejszych utworów tego artysty. Krzysztof Krawczyk nawiązując do tych słów, przygotował zaskakujący wstęp do swego występu na Juwenaliach w Szczecinie w maju ubiegłego roku. Na Łasztownię, gdzie ta impreza się odbywała, przypłynął jachtem! Było to bardzo efektowne wejście, a całe show zostało rewelacyjnie przyjęte. Podczas styczniowego koncertu w Filharmonii warunki dla publiczności będą bardziej komfortowe i ci, którzy nie dotarli na majowy występ teraz mają szansę nadrobić zaległości.

Trubadurzy i solowe hity

Krawczyk oczywiście znany jest jako wokalista zespołu Trubadurzy, z którymi występował w latach 60. i 70. Jako artysta solowy nagrywał płyty z bardzo różnorodną muzyką: od popu poprzez rhythm & blues, swing, soul, rock & roll, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne, a nawet dance. 15 stycznia w Filharmonii podczas koncertu zatytułowanego „Jak minął dzień?”, zabrzmią najlepsze utwory z jego, tak obszernej, dyskografii. Oprócz „Parostatku” z pewnością usłyszymy także „Rysunek na szkle”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”, „Mój przyjacielu...” czy też „To, co nam dał świat”.

Podbiła Opole

Alicja Majewska również ma za sobą długą i pełną sukcesów karierę. W 2018 roku obchodziła 50- lecie swojej obecności na scenie i właśnie z programem „Okrągły jubileusz” przyjedzie 22 stycznia do Szczecina.

Poprzedni rok był dla niej bardzo udany. Trasa koncertowa okazała się sukcesem, a ona sama została przez wielu uznana za największą gwiazdę „Opola 2018”. Na tym festiwalu otrzymała nagrodę specjalną, a podczas owacji publiczność odśpiewała jej hucznie „Sto lat”. Widzowie zwrócili uwagę nie tylko na bardzo dobrą formę wokalną artystki, ale też jej stylizację (białą, klasyczną sukienkę), w której prezentowała się nadzwyczajnie.

Piosenki znakomitych poetów

22 stycznia w Filharmonii w Szczecinie artystce będzie akompaniował oczywiście Włodzimierz Korcz, a w programie znajdą się takie przeboje jak „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Jeszcze się tam żagiel bieli” czy „Być kobietą”. Nie zabraknie także nowszych kompozycji, m.in. z albumu „Wszystko może się stać”, na którym znalazły się piosenki do tekstów znanych autorów i poetów, m.in.: Marka Grońskiego, Andrzeja Sikorowskiego, Jacka Cygana i Artura Andrusa.

Jeszcze jeden znakomity gość

Ten ostatni podczas styczniowego koncertu w Filharmonii pojawi się osobiście! W duecie z artystką zaśpiewa kilka utworów. Można się spodziewać m.in. pięknej piosenki ”Samotnie kolędować źle”.

Instrumentalnie cały występ uszlachetnią dźwięki Warsaw Opera Quartet.

Bilety dostępne w serwisie bilety.fm:

Krzysztof Krawczyk - 15.01.2019, 19:00

Alicja Majewska - 22.01, 19:00

W Centrum Informacji Turystycznej na Zamku oraz przy pl. Żołnierza.