W godzinach wieczornych i w nocy na obu jezdniach Estakady Pomorskiej wyłączone będą fragmenty pasów ruchu przy torowisku tramwajowym. Utrudnienia potrwają do końca maja.

 

Przez najbliższe tygodnie, prowadzone w nocy prace, przełożą się na konieczność zwężenia jezdni w godzinach od 20:00 do 6:00. Wyłączone z ruchu będą ok. 120-metrowe fragmenty pasów jezdni południowej i północnej przy torowisku tramwajowym.

Estakada Pomorska to fragment ul. Gdańskiej na wysokości elektrociepłowni. Zbudowano ją w 1972 r., puszczając główny ruch górą, nad portowymi bocznicami kolejowymi. Wiadukt tramwajowo-drogowy jest dziś w złym stanie technicznym i wymagał kompleksowego remontu. Inwestycja obejmuje też przebudowę przedwojennego wiaduktu nad bocznicą kolejową i modernizację układu jezdni pomocniczych. Pojawią się chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną sieci i instalacje podziemne.

Wykonawcą prac jest firma Strabag, która otrzyma za to zadanie 44 mln zł. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.