Sporo nowych utrudnień czeka na kierowców tuż po majówce. Od wtorku wyłączony z ruchu zostanie fragment ul. Gdańskiej, z kolei od środy wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na al. Wojska Polskiego w pobliżu przebudowywanego węzła Głębokie.


Zamknięta ul. Gdańska

Od najbliższego wtorku, 4 maja, na Estakadzie Pomorskiej rozpocznie się kolejny etap robót. Mowa o remoncie wiaduktu biegnącego nad bocznicą kolejową, która prowadzi do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A.

W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Od wtorku wyłączona z ruchu będzie cała jezdnia ul. Gdańskiej w kierunku wyjazdowym z miasta, która znajduje się na tym wiadukcie. Pojazdy poruszać się będą by-passem, który zostanie poprowadzony w kierunku jezdni wspomagającej i następnie na jezdnię Estakady Pomorskiej. To pozwoli na zachowanie możliwości przejazdu w kierunku Prawobrzeża.

Jak informuje Piotr Zieliński z Urzędu Miasta w Szczecinie, wykonawca zadeklarował, że zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w godzinach wieczornych. Natomiast rano zamknięte mają zostać dwa przejazdy pod Estakadą Pomorską. Dojazd do ul. Górnośląskiej będzie możliwy ostatnim przejazdem.

Utrudnienia związane z tymi zmianami w ruchu potrwają kilka tygodni.

Wahadło na al. Wojska Polskiego

Natomiast od środy, 5 maja, zmieni się organizacja ruchu przy węźle Głębokie. Tuż po porannym szczycie komunikacyjnym na al. Wojska Polskiego wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Jak informuje magistrat, zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu potrwają kilka tygodni. Kierowcy proszeni są o ostrożność i zachowanie uwagi.