Kilkanaście najlepszych wokalistek, w tym artystki nominowane do tegorocznych Fryderyków – do największego święta polskiej muzyki coraz bliżej, a my już dziś przedstawiamy, kogo zobaczymy występującego na scenie.

 

Już za niecałe 2 tygodnie, 5 sierpnia podczas Fryderyk Festiwal 2021 w Netto Arena Szczecin poznamy laureatów najważniejszych nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu oraz usłyszymy najlepsze polskie artystki solo i w duetach.

Silny kobiecy skład i szczeciński akcent

Obok sanah, która ubiega się o statuetkę w czterech kategoriach, w tym w kategorii Utwór Roku 2021 za singiel „Szampan”, usłyszymy między innymi Lanberry, która również ma szanse na cztery statuetki, w tym w kategorii Album Roku Pop 2021 za płytę „Co gryzie Panią L?”. Jak zapowiadają organizatorzy, artystka przygotowała zaskakujący występ z lokalnym akcentem – na scenie towarzyszyć jej będzie męska reprezentacja Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Na scenie zobaczymy również Margaret, która na swoim koncie ma wspólny album studyjny z Mattem Duskiem, oraz Natalię Nykiel, laureatkę Fryderyka 2020 i nominowaną w tym roku w kategorii Teledysk Roku.

Niezwykłe duety

Gala wręczenia nagród to będzie okazja, by posłuchać wyjątkowych duetów. Na scenie Netto Areny pojawią się między innymi przedstawicielki dwóch muzycznych pokoleń, Kayah i Viki Gabor, by wykonwać utwór „Ramię w ramię”.

Na widzów czeka również wspólny występ Hani Rani i Meli Koteluk, laureatek Fryderyka 2020. Pracująca nad drugą płytą Natalia Szroeder zaśpiewa wraz z Ralphem Kamińskim, a Anię Dąbrowską, laureatkę aż dziewięciu Fryderyków, usłyszymy w duecie z Gromeem, nominowanym w tym roku w kategorii Producent Muzyczny Roku.

Ubiegłoroczna laureatka Fryderyka, Natalia Przybysz, zaśpiewa ze Skubasem, a Kasia Lins, nominowana w kategorii Album Roku Pop Alternatywny 2021 za płytę „Moja wina”, pojawi się na scenie w towarzystwie Vito Bambino, który również ubiega się o Fryderyka w tej kategorii za album „Poczekalnia”, i wspólnie wykonają utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Tegoroczną Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 poprowadzą: Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky i Robert Karpowicz. Bilety na wydarzenie można kupić m.in. na stronie: https://bilety.fm/pl/muzyka/6019-fryderyki-2021-netto-arena-szczecin.html