Policjanci oraz ratownicy medyczni interweniowali dziś na ulicy Langiewicza. Nie była to jednak typowa akcja. W tym rejonie przez kilka godzin kręcono dziś zdjęcia do serialu "Odwilż", produkowanego dla HBO. Mieszkańcy Szczecina mogli zobaczyć, jak pracuje ekipa filmowa podczas nagrywania sceny kolizji samochodowej.

Na planie można dziś było zobaczyć reżysera, którym jest Xawery Żuławski (twórca m.in. takich filmów jak „Wojna polsko-ruska” czy „Mowa ptaków”) oraz odtwórczynię głównej roli, Katarzynę Wajdę (znaną m.in. z kreacji w obrazach "Jestem Bogiem" i "Ikar. Legenda Mietka Kosza"). Aktorka tym razem wciela się w postać policjantki, która zajmuje się sprawą morderstwa kobiety, wyłowionej z Odry. Dokładniejsza fabuła „Odwilży” jest wciąż „utajniona”, ale od kilku tygodni poznajemy coraz więcej informacji na temat całej obsady i miejsc powstawania zdjęć. Dotychczas sceny były realizowane m.in. w Filharmonii, na terenach nad Odrą oraz w parku Andersa.

W serialu wzięli już udział płetwonurkowie z OSP Raffer Gryfino. Zobaczymy w nim również kilkoro szczecińskich aktorów. To Arkadiusz Buszko, Konrad Pawicki, Konrad Beta, Joanna Matuszak, Adam Kuzycz-Berezowski, Adam Dzieciniak i Dariusz Majchrzak. Będą kreowali drugoplanowe i epizodyczne role policjantów. Nieoficjalnie wiadomo też w „Odwilży” wystąpić ma Bogusław Linda.

Ten kryminalny dramat obyczajowy jest produkowany przez osoby odpowiedzialne za głośny serial „Wataha”, w tym m.in. przez Bogumiła Lipskiego. Zdjęcia do serialu będą realizowane w Szczecinie do maja 2020 r. Typowo studyjne ujęcia uzupełniające powstaną w Warszawie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi premiera telewizyjna tej sześcioodcinkowej produkcji.