Uświadamiają szczecinian o słowiańskich tradycjach już od 20 lat. Drużyna Grodu Trzygłowa obchodzi w tym roku swój okrągły jubileusz i z tej okazji, już w nadchodzącą sobotę, 1.09., organizuje Festyn Historyczny w Parku Kasprowicza.

Wydarzenie będzie przepełnione różnego typu atrakcjami. Jak zapewnia Igor Górewicz, organizator, 20. urodziny będą obchodzone w wyjątkowy sposób.

- Wiele rzeczy podczas wydarzenia będzie się działo pierwszy raz – wyjaśnia – Nowe będzie między innymi to, że nasza drużyna zaprezentuje wszystkie swoje sekcje naraz w jednym miejscu – dotychczas występowaliśmy zazwyczaj w ograniczonym składzie. Na Rusałce stanie nasza drewniana łódź. Ponadto, na potrzeby pokazów łucznictwa konnego oraz parady, przyjadą do nas specjalnie sprowadzone z Warszawy konie. Wspomniana parada również będzie nowością – pierwszy raz tak duży, barwny korowód przejdzie marszem przez centrum miasta.

Na bogatej liście atrakcji znajdzie się także m.in. pokaz sokolnictwa, gra terenowa oraz warsztaty tkackie. Dodatkowo w południe odbędzie się na Różance koncert zespołu Percival. - Ta część wydarzenia również będzie wyjątkowa – zapowiada Górewicz – Słowiański zespół, pierwszy raz w tak pięknej scenerii, wykona muzykę z III części gry ,,Wiedźmin”. Zdecydowanie warto to zobaczyć.

Przez cały czas trwania wydarzenia czynna będzie fotobudka, w której można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z elementami starodawnego, słowiańskiego stroju.

Festyn odbędzie się 1.09. w godzinach 10:00-17:00 w Parku Kasprowicza. Wstęp oraz korzystanie z zapewnionych atrakcji będą bezpłatne. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej:

PROGRAM WYDARZENIA

10:15 – Pogadanka Starego Rybaka

11:00 – 12:00 – Gra terenowa pt. „W krainie Słowian”

11:00 – Pokazy sokolnicze

12:00 – Okolicznościowy koncert zespołu Percival w Różanym Ogrodzie Sztuk (Różanka), wykonującego muzykę z gry Wiedźmin III

12:00 – Warsztaty tkackie i stemplowania na płótnie

13:45 – Pokazy łucznictwa konnego i walki konnej (Psia Polana – obok Trzech Orłów)

14:00-16:00 – Spacery łodzią Słowian po Jeziorze Rusałka

14:45 – Pokazy walk Słowian i wikingów

15:30 – Pokazy sokolnicze

16:00-17:00 – Parada Historyczna ulicami Szczecina (Trzy Orły – Jasne Błonia – al. Jana Pawła II – Plac Grunwaldzki – pomnik Colleoniego – powrót)

17:00 – Zakończenie festynu