Ma prawie 42 metry długości i udźwignie nawet 260 ton. Dźwig Lodbrok zacumował przy Nabrzeżu Starówka w Szczecinie. Jego pokład będzie można zwiedzać przez całe wakacje.

Lodbrok to specjalistyczny dźwig pływający, należący do szczecińskiej firmy. Maszyna pracuje głównie na terenie portów w Szczecinie i Świnoujściu, ale w zależności od potrzeb wypływa na dalsze wody. Jednostka w czwartek, 12 lipca zacumowała przy Nabrzeżu Starówka w sąsiedztwie dźwigozaurów i zostanie w tym miejscu do końca września. Od piątku jej pokład będzie dostępny dla mieszkańców.

Jak informuje Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia, jednostkę będzie można zwiedzać przez cały tydzień – od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00 oraz w weekendy od 10:00 do 18:00. W związku z pracą dźwigu mogą być możliwe przerwy w zwiedzaniu.

Maksymalna wysokość dźwigu to aż 51 metrów. Maszyna może udźwignąć nawet 260 ton na wysokość 34 metrów. Dźwig może pracować w odległości do 50 mil morskich od brzegu.