Dla spragnionych nowych smaków, to prawdziwa gratka. Kilkadziesiąt gastrowozów zaparkuje w nadchodzący weekend przed Netto Areną. Przyjadą z różnych stron Polski, a w ich menu znajdziemy potrawy z całego świata.

Festiwal Smaków Food Trucków za każdym razem przyciąga wielu szczecinian. Najbliższa edycja imprezy rozpocznie się już w sobotę, 14 września i potrwa do niedzielnego wieczoru. W tym czasie plac przed Netto Areną zmieni się w arenę pełną smaków z całego świata. Na miejscu będzie można spróbować zarówno klasyki ulicznego jedzenia: burgerów, frytek, zapiekanek, jak i bardziej oryginalnych dań europejskiej i światowej kuchni. W festiwalowym menu znajdziemy m.in. bajgle z szarpanym mięsem, pastrami, burgery z chrupiącym kurczakiem, bałkańskie burgery z grilla, chińskie dania z woka, burrito, bałkańskie byrki, węgierskie langosze. Coś dla siebie z pewnością wybiorą też fani słodkości, będą lody, smażone na miejscu pączki oraz gofry. W wydarzeniu na Facebooku organizatorzy praktycznie codziennie przedstawiają kolejnych uczestników zlotu.

Warto zaznaczyć, że Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko jedzenie. Dla odwiedzających przygotowano specjalną strefę dla dzieci oraz strefę chilloutu, w której przy spokojnej muzyce będzie można oddać się beztroskiemu nicnierobieniu. Zaplanowano też sporo konkursów i zawodów.

Będzie to już 12. edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Szczecinie. Impreza towarzyszy Targom DZIECKO Mama Tata, które w weekend, 14 – 15 września, odbędą się w halach Netto Areny. Przysmaków z food trucków będzie można próbować w sobotę od godz. 10:00 aż do 21:00. Drugiego dnia festiwalu organizatorzy zapraszają w godz. 10:00-20:00. Wstęp jest bezpłatny.


Co? XII Festiwal Smaków Food Trucków w Szczecinie w ramach Targów Dziecko Mama Tata

Kiedy? 14-15.09.2019 r.

O której? sobota 10:00-21:00, niedziela 10:00-20:00

Gdzie? Netto Arena, Szczecin