Znajdą najemcę, przygotują niezbędną dokumentację, dopilnują terminów płatności, będą w stałym kontakcie z wynajmującymi oraz zajmą się wszelkimi naprawami – Villa Nova to firma, która działa na szczecińskim rynku od kilkunastu lat i zajmuje się kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami. - Wszystkie nasze usługi umożliwiają przygotowanie mieszkania do wynajmu tak, aby właściciel mógł jak najszybciej na nim zarabiać - podkreśla Tomasz Matejuk z Villa Nova.  

- Wyobraźmy sobie sytuację, że właściciel danej nieruchomości mieszka za granicą i ma mieszkanie w Szczecinie, które chciałby zacząć wynajmować. Aby tego dokonać należy wykonać szereg czynności, czyli przede wszystkim znaleźć najemcę i później zajmować się jego obsługą. Jeśli właściciela nie ma na miejscu, to jak ma to zrobić? Dlatego jest firma taka jak nasza, która wszystkim się zajmie” - tłumaczy Tomasz Matejuk. 

Villa Nova to firma, które oferuje mieszkania i lokale użytkowe w Szczecinie. Na lokalnym rynku działa od kilkunastu lat, a zarządzaniem nieruchomościami zajmuje się od blisko 10 lat. Warto dodać, że była jedną z pierwszych firm w mieście, która zaczęła zajmować się profesjonalną obsługą nieruchomości. 

Przygotują mieszkanie do najmu

  Villa Nova w swojej ofercie ma opcję “home staging”. To nic innego, jak przeprowadzenie na życzenie klienta atrakcyjnego zaaranżowania nieruchomości, które podwyższą wartość mieszkania. Budżet tego działania tworzony jest zgodnie z zasadą “minimum kosztów, maksimum zysku”. 

- Z doświadczenia wiemy, jak przygotować mieszkanie, aby zachwyciło, ale nie zrujnowało nas finansowo. Przecież ono ma zarabiać dla właściciela - zaznacza Tomasz Matejuk. - Do każdego mieszkania podchodzimy indywidualnie i każde ma swój niepowtarzalny charakter. Im lepiej urządzone mieszkanie, tym szybciej znajdziemy najemcę oraz tym wyższą cenę uzyskamy. 

Warto zwrócić uwagę na to, że Villa Nova ma własne ekipy remontowe, dzięki czemu są w stanie szybko przygotować mieszkanie do najmu. 

Znajdą najemcę bez dodatkowych opłat 

Villa Nova zajmuje się wszystkim, co jest związane z zarządzaniem mieszkań. Zaczynając od kontaktów z najemcami, po poszukiwanie nowych wynajmujących, przez załatwienie spraw z administracją budynku, aż po naprawianie usterek, kończąc na rozliczeniu wpływów z tytułu czynszu.  

- Obawiamy się, że ta usługa nie jest znana na rynku szczecińskim i chcielibyśmy uświadomić mieszkańców, że mogą przekazać pod opiekę nieruchomość firmie, która zrobi za nich dosłownie wszystko, to znaczy znajdzie najemcę, przygotuje całą dokumentację, będzie prowadzić nadzór nad płatnościami, będzie mieć stały kontakt z najemcami oraz zajmie się wszelkimi naprawami - wyjaśnia Tomasz Matejuk. 

Koszt kompleksowego zarządzania nieruchomością to 10 proc. wpływów z wynajmu, lecz minimum 200 zł miesięcznie. Warto dodać, że biura nieruchomości pobierają prowizje za znalezienie najemcy. “Korzystając z naszych usług, najemcę poszukujemy bezpłatnie” - podkreśla Tomasz Matejuk.  

Mniejsze obciążenie dla budżetu 

Dodatkowo, jeśli mieszkanie stoi puste, to właściciel nie płaci wynagrodzenia firmie. Natomiast Villa Nova ponownie rozpocznie poszukiwania najemcy - również bez dodatkowych opłat z tego tytułu.  

- To znacznie mniejsze obciążenie dla budżetu, a poza tym właściciel nic nie musi robić, ponieważ wszystkim zajmujemy się my - tłumaczy Tomasz Matejuk. - Dodatkowo płatności są miesięczne, czyli mniej uciążliwe. 

W sezonie wakacyjnym firma Villa Nova zajmuje się również zarządzaniem nieruchomościami w pasie nadmorskim. Oferta dotyczy głównie wynajmu krótkoterminowego. 

http://villanova.szczecin.pl