Rok temu miasto planowało przeznaczyć na ten cel niespełna 1 mln zł, dziś to już 3 mln zł. Właśnie otwarto koperty w przetargu i najniższa oferta, złożona przez spółkę Intop Skarbimierzyce, opiewa na 3,14 mln zł.

Poza nią wpłynęły jeszcze dwie propozycje. Konsorcjum wrocławskich firm PBW Inżynieria Jacek Garbacz oraz probudowa.com wyceniło swoją pracę na 3,24 mln zł, a spółka Niwa Szczecin na 3,66 mln zł.

Zakładany przez miasto budżet został więc przekroczony w przypadku najniższej oferty o ok. 140 tys. zł. W porównaniu z rozstrzygnięciami innych miejskich przetargów nie jest to duża różnica. Po dokładnej analizie wszystkich propozycji zostanie podjęta decyzja, czy dołożyć brakujące pieniądze.

Przypomnijmy, że przed rokiem, miasto szukając wykonawców remontu mostu zapisało na ten cel 982 tys. zł. W ogłoszonym wówczas przetargu spółka Hello ze Szczecina zaproponowała 1,5 mln zł, a spółka Niwa Szczecin aż 3,6 mln zł. Postępowanie unieważniono.

Mostek nad Rusałką zbudowano w 1898 r. To, że wymaga remontu widać na pierwszy rzut oka po mocno popękanej nawierzchni. Zakres planowanych prac zakłada gruntowną renowację całej konstrukcji. Odnowione zostaną też balustrady, więc konieczne będzie usunięcie kłódek umieszczanych tam przez zakochanych.

Projekt nie zakłada odbudowania pawilonów w kształcie wieżyczek, które stały po obu stronach mostu. Przetrwały one wojnę, ale później zostały rozebrane.