Na najniższych kondygnacjach dawnego wieżowca TVP montowana jest elewacja. Biurowiec jest przebudowywany na apartamentowiec Sky Garden. Jego znakiem rozpoznawczym mają być tarasy z bujną zielenią.

 

Elewacja pojawiła się na najniższych kondygnacjach przyziemia. Wyżej wciąż jeszcze pozostaje sam „szkielet” żelbetowej konstrukcji. Prace przy przebudowie dawnego wieżowca Polskiego Radia i Telewizji trwają od października 2021 roku.

Na piętrach od trzeciego do osiemnastego zaplanowano mieszkania. Znajdzie się tam 114 apartamentów (największe będą 5-pokojowe), z których 92 będzie miało dostęp do zielonych tarasów, od których pochodzi nowa nazwa budynku – Sky Garden. Na dachu też powstanie taras, dzięki czemu budynek „urośnie” z 65 do 72 metrów.

Na parterze budynku przy ul. Niedziałkowskiego zaplanowano część handlowo-usługową. Na pierwszym i drugim piętrze będą biura. Częścią inwestycji będzie hala garażowa oferująca 110 miejsc parkingowych.

Inwestorem jest spółka Idea-Inwest, znana m.in. z budowy apartamentowca Black Pearl przy al. Niepodległóści. Projekt architektoniczny Sky Garden opracowało szczecińskie biuro „Projektownia”. Generalnym wykonawcą jest firma Prime Construction.