Gościem wtorkowego programu „Studio wSzczecinie.pl” była wiceprezydent Szczecina Anna Szotkowska. Podczas rozmowy padło pytanie o szeroko komentowane zamalowanie murala na kamienicy przy ul. Krasińskiego 85. Odpowiedź wiceprezydent dla niektórych może być zaskakująca.

– Nie ma czego gratulować pracownikom ZBiLKu – odniosła się do pytania prowadzącego wiceprezydent Anna Szotkowska. – Pospieszono się z decyzją o usunięciu tego murala. Nie jesteśmy przeciwni tego typu inicjatywom, współpracowaliśmy przy powstawaniu takich malunków w miejscach do tego wyznaczonych. Podkreślam, że wykonywanie tego typu rzeczy wymaga dość prostych uzgodnień. Widziałam jak to dzisiaj wygląda, jeśli chodzi o kwestie estetyczne, nie będziemy mówić, że jest to ładniejsze. Nie było takiej potrzeby. Szybka reakcja, może za szybka. Brakowało refleksji odnośnie celowości tego zlecenia – dodała wiceprezydent Szotkowska.

"Krwawy" mural został zamalowany we wtorek w ciągu dnia. Sprawa była szeroko – głównie negatywnie – komentowana przez internautów.