Dobiegają końca prace przy budowie węzła przesiadkowego Głębokie. Wiele wskazuje na to, że tę inwestycję uda się zrealizować dwa miesiące przed czasem.

 

Z placu budowy zniknął już ciężki sprzęt. Pracownicy skupiają się na ostatnich pracach wykończeniowych i porządkowych.

– Na pętli ustawione są już wiaty przystankowe. Wewnątrz budynku socjalnego-poczekalni prowadzone są prace wykończeniowe. Trwa budowa parkingu park&ride. W ostatnim czasie ustawione zostały cztery tablice systemu informacji parkingowej – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawcą prac jest firma Strabag. Zgodnie z podpisaną umową, termin realizacji inwestycji upływa w ostatnich dniach grudnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że nowa infrastruktura zostanie oddana do użytku wcześniej.

W ramach inwestycji skrzyżowanie przy kąpielisku zostało przebudowane na rondo. Obok powstała pętla z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek i parkingiem rowerowym. Rozbudowano też położony w sąsiedztwie parking i przebudowano fragmenty ulic dojazdowych - al. Wojska Polskiego, Zegadłowicza i Miodowej oraz ul. Kupczyka na całej długości, do granic miasta, wraz ze ścieżką pieszo-rowerową.

Koszt budowy węzła Głębokie to 65,8 mln zł, z czego ponad 32 mln zł to środki unijne.