W związku z przygotowaniami do rozpoczęcia prac przy budowie węzła Głębokie, już po weekendzie kierowcy mogą spodziewać się pierwszych utrudnień w rejonie prowadzonej inwestycji.

Od najbliższego poniedziałku, tj. 20 stycznia 2020, zamknięty zostanie parking leśny znajdujący się w sąsiedztwie jeziora Głębokie.

– Miejsce to zostanie wykorzystane pod zaplecze budowy – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. – O kolejnych utrudnieniach, jak i postępach prac będziemy informować w kolejnych komunikatach. Za utrudnienia przepraszamy – dodaje.

Inwestycja kosztować będzie 65,8 mln zł, z czego 26,4 mln zł to środki unijne. Za jej realizację odpowiada Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie. Na wykonawcę wybrano Strabag, który na wykonanie wszystkich prac ma 24 miesiące od dnia podpisania umowy.

Skrzyżowanie al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową zostanie przebudowane na czterowlotowe rondo turbinowe. Obok powstanie nowy parking (w miejscu obecnego parkingu „leśnego”).

Diametralnie zmieni się po przebudowie pętla tramwajowo-autobusowa. Poza peronami dla pojazdów komunikacji miejskiej przewidziano na niej miejsca postojowe kiss&ride, stanowiska do postoju taksówek, parking rowerowy, stanowisko wypożyczalni roweru miejskiego i budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury, takie jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

Gruntowny remont przejdzie ul. Kupczyka (na odcinku ponad 1,8 km) wiodąca w kierunku Wołczkowa. Ważną zmianą będzie tam budowa bezpiecznych ciągów pieszo-rowerowych i drogi rowerowej. Przebudowane zostaną też krótsze fragmenty al. Wojska Polskiego, ul. Zegadłowicza i ul. Miodowej.