Miasto przekształcić w dzieło sztuki – taka jest idea Westiwalu, który się dziś rozpoczął.

Plan jest prosty: uruchomić taką energię, by miasto tworzyło się dziełami sztuki, by w przestrzeń publiczną wplotły się ponadczasowe formy przekazu, a mieszkańcy odnaleźli w codziennych zajęciach pasję współdziałania we własnym interesie publicznym.

 

 

To już 6 edycja Westiwalu Architektury organizowanego przez SARP. Inicjatywa ma na celu otworzenie mieszkańców Szczecina na miasto, przestrzenie codziennych projekcji. "Westival - Sztuka Architektury" służy rozbudzeniu społecznej odpowiedzialności za przestrzeń publiczną miasta.

Te trzy dni architektury będą wypełnione po brzegi warsztatami architektonicznymi, prezentacjami dzieł i myśli tuzów współczesnej architektury - Fernando Menisa, prof. Dariusza Kozłowskiego, Staszka Kondarewicza, dyskusjami panelowymi na temat “inteligentnego miasta” – w wymiarze logistycznym, strategicznym, prawnym i finansowym.

Westiwal Architektury rozpoczyna się dziś i potrwa do 21 października. Więcej informacji nt. wydarzenia oraz szczegółowy program można odnaleźć na stronie http://westival.szczecin.art.pl.