Darmowe animacje i warsztaty, biegi dla dzieci i dorosłych – pierwsza tegoroczna odsłona Bulvarowe już w najbliższy weekend zaprasza do świętowania rozpoczynających się wakacji. Tematem przewodnim inauguracyjnego weekendu będzie ekologia.

 

W tym roku na mieszkańców Szczecina czekają cztery spotkania na bulwarach w ramach cyklu Bulwarove. Pierwsze wydarzenia zaplanowano już na najbliższy weekend, 25-26 czerwca.

Sportowa strona Bulwarove

W sobotę (25 czerwca) z samego rana będzie można wziąć udział w pierwszym tegorocznym Biegu nad Czystą Odrą w Szczecinie – Biegowe Bulwarove. Na uczestników czeka dystans 5 km, a trasa prowadzi przez bulwary, most w kierunku Wyspy Grodzkiej i teren wokół mariny. Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowy medal i będą mieli okazję sfotografować się na ściance. Oczywiście nie zabraknie także zawodów dla najmłodszych. Maluchy spróbują swoich sił na krótszych dystansach i z całą pewnością będą żywo dopingowani i wspierani oklaskami. Na piersiach najmłodszych biegaczy zawisną medale, które sami zaprojektowali. Oprócz tego, na mecie dzieci będą mogły liczyć na słodkie upominki.

Bieg dla dorosłych rozpocznie się o godz. 10:00, a dla dzieci o godz. 11:00. Pakiety startowe można odebrać już w piętek, 24 czerwca, od 13:00 do 18:00 w Centrum Informacji Turystycznej na dole (szklany budynek w Alei Kwiatowej). Więcej informacji o biegach: https://www.facebook.com/events/1264386620723204/1264386630723203/

Masa ciekawych atrakcji dla dzieci i nie tylko

Biegi to tylko jedna część weekendowego wydarzenia. Przez całą sobotę i niedzielę odwiedzający bulwary mogą liczyć na masę ciekawych atrakcji, tym razem skupiających się na edukacji ekologicznej i zwiększaniu świadomości już od najmłodszych lat.

– Dla dzieci przygotowane zostaną ekologiczne warsztaty z sortowania śmieci, wielkoformatowe rowerowe puzzle oraz inne gry planszowe w dużych rozmiarach. Skwer wypełni się także różnorodnymi zabawkami, które będą ogólnodostępne dla każdego dziecka. Będą kręgle, ringo, zjeżdżalnie, gigantyczne klocki i wiele innych. W strefie chillout będzie można wypocząć, poleżeć na leżaku, złapać nieco słońca i czerpać przyjemności z otaczającej przestrzeni. Będzie muzyczka, koce, pufy, zielone trawniki i wiele innych – wylicza Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Odwiedzając bulwary, warto również zajrzeć na Wyspę Grodzką, która przyciąga egzotycznym klimatem. – Palmy, piaszczysta plaża i leżaki sprawiają, że czas płynie inaczej. A i atrakcji też jest sporo. Weekendowe wieczory można spędzić w miłym muzycznym towarzystwie szczecińskich didżejów. Dla maluchów organizowane są gry i zabawy – dodaje Wołosz.

Na pierwsze w tym roku wydarzenia w ramach cyklu Bulwarove organizatorzy zapraszają 25 i 26 czerwca w godz. 10-17 na skwer na końcu Łasztowni. Partnerem „Biegowe Bulwarove Bieg nad Czystą Odrą” jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.

Program:

25-26.06.2022

SOBOTA

10:00-17:00

· 09:45 Rozgrzewka z trenerką

· 10:00 Pierwsze w tym roku Biegowe Bulwarove – Bieg nad Czystą Odrą

· 11:00 Rozgrzewka dla dzieci

· 11:15 Biegi Kota Umbriagi w turach

· 10:00 -17:00 gry i zabawy od Fajnerzeczy

NIEDZIELA

10:00-17:00

10:00 -17:00 gry i zabawy od Fajnerzeczy