Bardzo trudne, ale zarazem elektryzujące kibiców są pierwsze mecze tego sezonu Sandra SPA Pogoni Szczecin przed własną publicznością. We wtorek 17 września podejmować będą wicemistrzów Polski – Orlen Wisłę Płock. Początek spotkania o godzinie 18.30 w Netto Arenie.

W pierwszym meczu u siebie szczecinianie grali z Vive Kielce, drużyną od lat dominującą w Polsce i odnoszącą sukcesy na europejskiej arenie. Porażka (21:30) musiała być wkalkulowana, ale nie zabrakło pozytywów. Świetnymi interwencjami przywitał się z kibicami nowy bramkarz – Anton Terekhov. Przed utytułowanym przeciwnikiem nie pękła też szczecińska młodzież, czego potwierdzeniem były dwie bramki debiutującego na tym poziomie 18-letniego Filipa Wrzesińskiego.

We wtorek (17 września) czeka Pogoń kolejne starcie z potentatem. Wisła w ostatnich latach kolekcjonuje srebrne medale, regularnie gra też w Lidze Mistrzów. W tym sezonie ma ambicję, by poważnie zagrozić Vive. Na razie wygrała pierwsze trzy mecze. Pogoń ma jedno zwycięstwo (na wyjeździe z MKS Kalisz) i dwie porażki.

Bilety na wtorkowy mecz kosztują 8-16 zł. Będą do nabycia bezpośrednio przed spotkaniem w kasach Netto Areny.