Przez trzy pierwsze dni października w Szczecinie gościli muzycy, menadżerowie i dziennikarze zajmujący się jazzem. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas Jazz Forum Showcase Powered by Szczecin Jazz, które rozgrywało się w Hotelu Radisson Blue, Studiu S1 Radia Szczecin oraz w Filharmonii im. M. Karłowicza. Efekty tych spotkań to m.in. artykuły i relacje medialne, których wciąż przybywa!

Jeszcze w czasie trwania wydarzenia, Mariusz Owczarek z Programu Trzeciego Polskiego Radia opowiadał antenie o najważniejszych punktach programu. Jedna z pierwszych prasowych publikacji o Jazz Forum Showcase, to październikowy artykuł Teda Pankena pt. „Polscy muzycy łączą sztukę i biznes w Szczecinie” zamieszczony w renomowanym amerykańskim piśmie DownBeat. Jego autor opisał m.in. ideę tego przedsięwzięcia oraz wypowiedzi pomysłodawczyni szczecińskiego wydarzenia, Joanny Pieczykolan, która jest sekretarzem redakcji pisma Jazz Forum. Poza tym krótko zrelacjonował koncerty takich grup, jak EABS, Kamil Piotrowicz Sextet czy ZK Collaboration (w studio Polskiego Radia Szczecin).

W polskiej prasie branżowej najbardziej szczegółową relację opublikował w listopadowym numerze Jazz Forum Marek Romański, który wyraził opinię, że przeżywamy obecnie Złotą Erę kreowania talentów muzycznych, ale niewątpliwie potrzebne jest im wsparcie, a ta impreza, była dobrym początkiem takich działań. Lech Basel, który opisał swoje wrażenia ze Szczecina w piśmie JazzPRESS (w artykule zatytułowanym „Świadomość wybranej drogi”) również uznał te trzy dni spotkań za bardzo ważne i znaczące dla promocji polskiego jazzu. „Jestem tego w stu procentach pewien, że ich owocem będą zagraniczne kontrakty, koncerty, udział w festiwalach. Czyli to, o co głównie chodziło” - reasumuje autor.

Najnowsza publikacja, ukazała się w piśmie "Jazz.ru". Artykuł "Młodzi polscy jazzmani, gwiazdy showcase pisma Jazz Forum – w "Rosyjsko - Polskim Jazz Dialogu"" Kiryła Moszkowa, redaktora naczelnego tego magazynu, informuje o płycie, którą nagrał Sylwester Ostrowski, saksofonista i współorganizator październikowego wydarzenia. Jest to EP „Rosyjsko - Polski Jazz Dialog”, zrealizowana w duecie z pianistą Jakowem Okunem. Co istotne w sesji, której efektem są nagrania zawarte na płycie, wzięli udział skrzypek Tomasz Chyła i gitarzysta Jakub Mizeracki. Obaj uczestniczyli w Jazz Forum Showcase, a Moszkow zamieszcza ich biogramy oraz pisze o doskonałych perspektywach, które są przed nimi.

To, co działo się w Szczecinie od 1 do 3 października, podsumowuje film: