Na wakacjach każdy z nas chce wypocząć. Nie da się ukryć, że nie po to ciężko pracujemy cały rok, aby podczas urlopu myśleć o swoich kłopotach dnia codziennego. Chcemy się bawić, a swoje problemy pozostawić daleko z tyłu. Tak właśnie jest. Taka jest prawda. W związku z tym musimy się odpowiednio zabezpieczyć. Nigdy nie wiemy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co na wakacjach się wydarzy. Może być różnie. Czasami nawet musimy poprosić o pomoc lekarza. Czy za taką pomoc lekarską musimy zapłacić? Bywa z tym różnie. Czy masz EKUZ? To jest tutaj kluczowe pytanie.

Karta EKUZ rozwiązuje wiele problemów

Na pewno karta EKUZ rozwiązuje bardzo dużo problemów. Tego możemy być pewni. Gdy przebywamy w turystycznym kurorcie i na przykład połamaliśmy nogę, to niestety może to być dla nas nie tylko stresująca sytuacja, ale także wiążąca się ze sporymi wydatkami. Nie mając ubezpieczenia, będziemy musieli wszystko samodzielnie uregulować. Gdy posiadamy ubezpieczenie, to jest to już całkiem inna bajka. Na pewno pomocna staje się karta EKUZ. Karta EKUZ działa już od lat.

Należy się nam ona, gdy mamy ubezpieczenie w Polsce. Należy ją posiadać fizycznie. Nie ma tutaj żadnej wersji online. Nie oznacza to jednak, że online nie możemy się o nią starać. Jak najbardziej tak. Wystarczy, że wypełnimy krótki wniosek i karta zostanie przesłana na nasz adres. Gdy na kartę nie chcemy długo czekać, to możemy o nią wnioskować od ręki. Wystarczy, że odwiedzimy najbliższy oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i po kłopocie. Po wypełnieniu drukowanego wniosku karta znajdzie się niemal od razu w naszych rękach.

Musimy przyznać, że samo wnioskowanie o kartę EKUZ jest niezmiernie proste. Nie mogliśmy sobie wymarzyć prostszej drogi, prawda? Zgadza się.

Gdy marzą nam się spokojne wakacje, a w razie kłopotów brak zamartwiania się, to warto ruszyć się i zawnioskować o kartę EKUZ. Nie jest to problematyczne, a karta ta naprawdę okazać się może kluczowa.

Gdzie obowiązuje karta EKUZ?

Na pewno wiele osób zastanawia się, gdzie obowiązuje karta EKUZ. Tak naprawdę Karta EKUZ obowiązuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Mamy jednak wątpliwości, czy karta EKUZ w Wielkiej Brytanii (zobacz na https://ekuz.com.pl/) także obowiązuje, skoro kraj ten wyszedł z tej wspólnoty. Na pewno wszelkie najważniejsze informacje o tym, jak problem ten został rozwiązany, znajdziecie w sieci.

Dla kogo karta EKUZ? Karta EKUZ jest wydawana:

- ubezpieczonym osobom dorosłym,

- ubezpieczonym dzieciom.

Nie ważne jest to, gdzie jesteśmy ubezpieczeni. Liczy się jedynie fakt posiadania ubezpieczenia.

Na portalu poświęconemu karcie EKUZ znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji. Warto się z nimi zapoznać, chociażby tutaj https://ekuz.com.pl/strefa-dokumentow/. Rzeczywiście troszkę tych informacji jest, ale nie martwmy się, ponieważ wiedza ta na pewno się nam przyda. Co jak co, ale tego możemy być akurat pewni. Nie zastanawiajmy się nad wyrobieniem karty EKUZ, tylko działajmy. Właśnie jest największa pora na to, aby tego dokonać. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę.