Uczestnicy Rajdu Zalewu Szczecińskiego (Rallye Stettiner Haff) w sobotę przyjadą do Szczecina. Zabytkowe pojazdy między godziną 12 a 14 będzie można obejrzeć na dziedzińcu Muzeum Techniki i Komunikacji przy ul. Niemierzyńskiej.

To 18. edycja rajdu organizowanego przez Rallye Trans z niemieckiego Eggesin. Partnerami wydarzenia są również m.in. Auto Klub Szczecin oraz Muzeum Techniki i Komunikacji.

Rajd startuje w piątek w Eggesin. Pierwsze odcinki wytoczono wokół tej miejscowości położonej w powiecie Vorpommern-Greifswald. To siedziba związku gmin leżących przy Zalewie Szczecińskim. W sobotę kierowcy przyjadą do Szczecina. Pierwsze załogi spodziewane są na mecie przy MTiK po godzinie 12. Godzinę później zaczną startować w kierunku Mewegen, Ueckermunde i Eggesin, gdzie rajd się zakończy.

Szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji będzie miało swoich przedstawicieli w rywalizacji. Zastavę z 1981 roku poprowadzi Jacek Kosiński, a pilotować go będzie Stanisław Horoszko, dyrektor MTiK.

Łącznie wystartuje około 60 załóg. Na stronie internetowej rajdu nie ma jeszcze listy pojazdów. Przed rokiem można było podziwiać m.in. Stoewera R150 z 1934 r. Citroena Traction Avant z 1938 r., Trabanty, Wartburgi, Łady czy stare modele Mercedesa i Porsche.

W związku z wydarzeniem parking muzeum będzie w sobotę zamknięty dla zwiedzających do godz. 16.