Ogrom świetnego rękodzieła, mnóstwo pomysłów na oryginalne prezenty, wyłącznie dobra gastronomia, najlepsze produkty na świąteczne potrawy, a do tego zimowy zlot food trucków i giełda winyli. Na najmłodszych będzie czekać Mikołaj i utalentowana charakteryzatorka, która zamieni ich buźki w co tylko sobie zamarzą. To wszystko znajdziemy na pierwszej edycji nowego szczecińskiego jarmarku bożonarodzeniowego. Wydarzenie już za tydzień w OFF Marinie na Pomorzanach.

To największy tegoroczny jarmark świąteczny w Szczecinie. Impreza w postindustrialnych wnętrzach przy Chmielewskiego 18 potrwa dwa dni, a weźmie w niej udział aż 61 lokalnych wystawców. Wśród nich również ci dobrze znani z dotychczasowych Bazarów Rozmaitości i Bazarów Smakoszy. Kuszące zapachami, smakołykami i pięknymi przedmiotami stoiska będzie można odwiedzać w najbliższą sobotę i niedzielę, 9 i 10 grudnia, już od godz. 10:00.

Mnóstwo dobrego jedzenia i pomysłów na prezenty

Jak zapowiadają organizatorzy, bożonarodzeniowy jarmark w OFF Marinie to idealne miejsce, by zaopatrzyć się w oryginalne gwiazdkowe prezenty. Kupimy tu m.in.: zachwycające wszystkich lasy zamknięte w wielkich słojach, bardzo dobrej jakości naturalne kosmetyki, deski do krojenia i serwowania, mnóstwo pięknych pluszaków dla dzieci, ciekawe rzeczy wykonane z dżinsu, elegancką i minimalistyczną biżuterię, designerskie lampy, świąteczne dekoracje i ozdoby, winyle. To tylko kilka przykładów, naprawdę będzie w czym wybierać!

- Na odwiedzających czeka ogrom rękodzieła. Do udziału w świątecznej edycji zgłosiło się dwa razy więcej twórców niż do wcześniejszych odsłon Szczecińskiego Bazaru Rozmaitości. Wśród nich wielu nowych, którzy do tej pory nie wystawiali się w OFF Marinie – mówi organizator, Michał Chaszkowski-Jakubów.

Co ważne, bożonarodzeniowy jarmark na Pomorzanach będzie jedynym, na którym znajdziemy też ekobazar. Swój udział potwierdziło wielu wystawców oferujących ekologiczne i naturalne produkty. Nie zabraknie też rolników. Będzie można u nich kupić najwyższej jakości warzywa, z których później przyrządzimy potrawy na świąteczny stół.

Przygotowano również atrakcje dla dzieci. W najbliższy weekend OFF Marinę odwiedzi Mikołaj oraz utalentowana charakteryzatorka, która zajmie się malowaniem dziecięcych buziek. O odpowiedni klimat zadba świąteczna muzyka. Nie zabraknie też rozgrzewających grzańców, a zakupione podarki będzie można na miejscu od razu ładnie zapakować.

- Na naszym jarmarku przede wszystkim stawiamy na jakość oferowanych produktów. W tym roku będzie trochę atrakcji i naprawdę dużo dobrego w zakupach – podkreśla organizator.

Zimowy zlot food trucków
W ramach jarmarku zaplanowano też zimowy zlot food trucków. Mobilne restauracje zaparkują na podwórku OFF Mariny. Wśród nich debiutująca, pierwsza szczecińska pizzeria na kółkach z piecem opalanym drewnem. Poza tym będzie można spróbować m.in. zapiekanek i genialnych ciast od pani Eli.

Można pomóc potrzebującym

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nie tylko można, ale wręcz powinno się pomagać potrzebującym. Organizatorzy jarmarku w OFF Marinie nie zapomnięli o tym. Do udziału w wydarzeniu zaprosili m.in. przedstawicieli stowarzyszeń i miejskich ośrodków wychowawczych. Kupując oferowane przez nich produkty, przy okazji wesprzemy te organizacje. Na miejscu tradycyjnie nie zabraknie też stoiska Jadłodzielni. Przekazana tu żywność na drugi dzień trafi do potrzebujących szczecinian.

Jarmark Bożonarodzeniowy w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 będzie można odwiedzać w sobotę, 9 grudnia, w godz. 10:00-18:00 oraz niedzielę, 10 grudnia, od 10:00 do 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

Tydzień później (17 grudnia) w tym samym miejscu odbędzie się ostatnia w tym roku odsłona Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.