To tylko sześć minut, ale bardzo wypełnione treścią! Dziś nastąpiła internetowa premiera obrazu "Pomost", który powstał podczas warsztatów towarzyszących Dąbskim Wieczorom Filmowym. Co ciekawe, film został zrealizowany techniką jednego ujęcia (czyli tzw. master shota).

"Jak znajdziesz ojca, to znajdziesz też siebie" - takie zdanie słyszymy w tym krótkim, czarno-białym dramacie, który powstawał m.in. na tytułowym pomoście nad jeziorem Dąbie.

W jednym ujęciu sfilmowana została droga młodego chłopaka, który pragnie nawiązać kontakt z nieobecnym ojcem. Scenariusz napisali wspólnie uczestnicy warsztatów: "Z KLATKI (schodowej) DO KLATKI (filmowej)", którzy w lipcu zglosili się na zajęcia pod opieką Gabrieli Muskały oraz Arkadiusza Jakubika. Były to osoby w różnym wieku - od 16 do 35 lat.

Główną rolę zagrał Andrzej Lisowski. Reżyserki to Martyna Wycichowska i Zuzanna Kulesza. Pierwsza z nich mówi, że jest to "historia chłopaka, który staje przed wyzwaniem odnalezienia prawdy jaką skrywa świat, w którym się znajduje. Rzeczywistość, z którą przychodzi mu się zmierzyć ma tajemnicę o wiele bardziej mroczną niż mu się wydawało".

Montaż odbywał się pod okiem Dominika Czecha z firmy Szeroki Kąt Produkcja Filmowa, który był jednym z opekunów artystycznych projektu. Na profilu facebookowym firmy bardzo chwali atmosferę podczas warsztatów oraz tę na planie.

Dokładnie o godz. 20:00 film został opublikowany na YouTube Dąbskich Wieczorów Filmowych i teraz można tę kameralną historię zobaczyć i ocenić. Na pewno efekt jest interesujący i bardzo możliwe, że ta realizacja będzie dobrym początkiem spełniania marzeń o tworzeniu filmów, a może też przygotowaniem do kolejnych profesjonalnych działań części uczestników zajęć.

Warsztaty sfinansowane zostały ze środków pochodzących od Gminy Miasto Szczecin, a zorganiziwał je Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.