Najbliższy weekend pod znakiem transgranicznego sportu. W Szczecinie i Szwedt rywalizować będą najlepsi bokserzy Europy, z kolei w Berlinie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce, podczas których kibicujemy naszej mistrzyni w skoku o tyczce- Monice Pyrek.

Co robić w : piątek 14 sierpnia?

W ten weekend będzie możliwość podziwiania kolejnych żaglowców, które zacumują przy Wałach Chrobrego. "Trzy Korony Sztokholmu" i "Pegasus" zapraszają do zwiedzania swoich pokładów 14 i 16 sierpnia. Szczegóły na www.szczecin.eu<http://www.szczecin.eu>.

Od piątku za Zamku Książąt Pomorskich po raz kolejny rusza wystawa połączona z kiermaszem Roślin Mięsożernych oraz akcesoriów do jej uprawy. 14-16 sierpnia w godzinach 10.00-18.00 będzie można zobaczyć ponad 100 gatunków roślin z rodziny muchołówek czy rosiczek.

Wieczorem zapraszamy na imprezę w Coyote Club, która odbywać się będzie pod hasłem „ Tonight Is a Bollywood Night”. Po raz pierwszy w Szczecinie noc w klimacie orientalnym ; dla gości przygotowano indyjskie akcenty, będzie m. in. taniec brzucha i kilka niespodzianek.

Natomiast w Intro będzie bardziej klubowo, ponieważ na żywo grać będzie gwiazda festiwalu Sunrise DIABLLO. Support: Sasha Dubrovski, Maiquel - club resident.

Wolącym bardziej intelektualną rozrywkę polecamy spotkanie w Klubie Storrady z literaturą poludniowo-amerykańską, które poprowadzi jej znawcy i tłumacze: Mieszko Kardyni i Paweł Rogoziński. Spotkanie zapoczatkuje nowy cykl dla tych, ktorzy wolą hiszpański od niemieckiego.

Co robić w : sobotę 15 sierpnia?

Od 15 do 23 sierpnia Berlin będzie miejscem rywalizacji lekkoatletów podczas Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce. W ponad 50 osobowej ekipie z Polski jest utytułowana tyczkarka Monika Pyrek, zawodniczka Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Szczecinie.

Na tym sportowe atrakcje się tego dnia nie kończą, bowiem na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie odbędzie się mecz piłki nożnej : Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Start o godzinie 19:00.

Na deptaku Bogusława kontynuowany jest cykl warsztatów "Lato na Deptaku" .W każdą sobotę w godzinach 14:00-15:30 dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych pod okiem fachowców. Organizatorzy zapewnili niezbędne materiały oraz drobne niespodzianki.

Jeśli ktoś oglądał polski film Ladies i podobał mu się pomysł z Sylwestrem w środku lata, to klub Heya zaprasza na imprezę wymyśloną na wzór popularnej komedii - Sylwester Ladies, pierwszy sylwester w środku lata . Czeka na Was pokaz sztucznych ogni, mnóstwo atrakcji i gorąca plaża Miami Beach. Pierwsze 500 pań szampan gratis.

...a co na niedzielę?

21.Młodzieżowe Bokserskie Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2009r. rozpoczynają się w niedzielę (16 sierpnia) w hali "Neue Zeit" w Szwedt, następnego dnia rywalizacja najlepszych bokserów przeniesie się do Szczecińskiego Domu Sportu. W mistrzostwach uczestniczyć będzie ok. 200 zawodników z 34 krajów Europy.

Zamek zaprasza także na wydarzenia muzyczne. W niedzielę (16 sierpnia) o godz:12:00 podczas Niedzielnego Koncertu Południowego wystąpi Kornela Arwicz-Sienicka - gitara Bogusław Jakubowski - klarnet. W programie muzyka klasyczna i rozrywkowa, a o godzinie 18:00 "Pod Krużgankami" recital fortepianowy w wykonaniu Michała Landowskiego.

Nie zapominamy oczywiście o Dodzie, która swoje silikonowo- wokalne wdzięki zaprezentuje w Amfiteatrze Teatru Letniego w niedzielę o godzinie 19:00. Tej pani przestawiać nie trzeba, dodajmy więc tylko, że wstęp kosztuje 30 zł (normalny),a 25 zł ulgowy - dzieci do lat 13.

"Różany Ogród Sztuki" w ten weekend proponuje obejrzenie występu formacji "2 po 3" . Jak sami o sobie mówią: "Jesteśmy dwoma duetami, które od czasu do czasu łączą się w trio. W naszym wykonaniu będzie można usłyszeć muzykę klasyczną, filmową oraz popularną." W skład zespołu wchodzą studenci oraz absolwentka Szczecińskiej Filii Akademii Muzycznej w Poznaniu: Magdalena Grączewska (saxofon), Dawid Głogowski (trąbka) oraz Emilia Szymańska (fortepian)