Za nic mają wprowadzone obostrzenia i mimo zakazu nadal spotykają się w grupach. Od wczoraj w Szczecinie ukarano prawie 40 osób za łamanie nowego prawa.

W Polsce obowiązuje stan epidemii. Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Niestety nie wszyscy tego przestrzegają.

– Od wczoraj szczecińscy policjanci ujawnili kilkadziesiąt przypadków łamania nowych przepisów – informuje zespół prasowy Komedy Miejskiej Policji w Szczecinie. – Mundurowi zwracają uwagę na osoby grupujące się, przypominając, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż 2 osób. Wszyscy Ci, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie prawa, muszą liczyć się z konsekwencjami i karą grzywny.

Policja podaje przykłady, np. dzisiaj w godzinach porannych w centrum Szczecina, funkcjonariusze podjęli interwencję wobec 3- i 5-osobowej grupy mężczyzn, którzy spotkali się, aby skorzystać z pięknej pogody i przy okazji napić się alkoholu. Zgromadzenie zostało przerwane, a jego uczestnicy otrzymali mandaty.

Policjanci przypominają: – Wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.