Kolorowy autobus z wielką maseczką na przodzie w piątek po południu wyjechał na ulice Szczecina. To podziękowanie dla grupy „Szczecinianki szyją maseczki”.

– Autobus ma na przedzie wielką maseczkę i symbolizuje z jednej strony przymus zakrywania twarzy, z drugiej jest podziękowaniem za ogromną pomoc, jaką przewoźnicy dostali od wolontariuszy z grupy „Szczecinianki szyją maseczki” – mówi w imieniu spółki SPAD Hanna Pieczyńska, rzecznik ZDiTM w Szczecinie. – Liczymy na to, że tak przystrojony pojazd wywoła uśmiech na twarzach mieszkańców naszego miasta i podniesie ich na duchu.

Uwagę zwraca nie tylko wspomniana maseczka, ale również kolorowe malunki i hasła na zewnętrznych ściankach pojazdu. Pasażerowie i przechodnie mogą przeczytać m.in. „Dziękujemy szczeciniankom za maseczki!!!”, „Wspaniała akcja”, „Dziewczyny ze Szczecina są świetne”, „Nie bądź łoś, maskę noś” czy „Wakacje przed nami, precz z wirusami!!!”.

Kolorowy autobus jest także podziękowaniem dla kierowców za ich ciężką pracę.

– Oni wstają codziennie wcześnie rano, jeżdżą każdego dnia, niezależnie od warunków i sytuacji. Są na pierwszej linii frontu i jak cisi bohaterowie sprawiają, że pasażerowie mimo wszystko spokojnie dojeżdżają do pracy i domu – mówi Pieczyńska i dodaje: – To również ukłon dla mieszkańców Szczecina, za ich wyrozumiałość dla tej trudnej komunikacyjnie sytuacji.

Pojazd został pomalowany przez pracowników Spółki Autobusowej w Dąbiu. Będzie kursował na linii B.