Surowe wnętrza bez okien i z metalowymi pryczami zamiast łóżek – tak mają wyglądać hotelowe pokoje, które powstaną w poniemieckim schronie pod hotelem Vulcan.

Hotel przy ul. Druckiego-Lubeckiego w Szczecinie działa od końca ubiegłego roku. Mieści się w nim ponad 100 pokoi, głównie jedno- i dwuosobowych, są też sale konferencyjne i restauracja. Trzygwiazdkowy obiekt powstał na terenie dawnej Stoczni Szczecińskiej, na fundamentach poniemieckiego betonowego bunkra. Jak donosi portal szczecinbiznes.pl, na początku przyszłego roku ma się rozpocząć zagospodarowywanie podziemi. Inwestycja obejmie 1,8 tys. m kw na dwóch poziomach.

W pierwszym etapie planowane jest utworzenie strefy Wellness & SPA z saunami, siłownią i jacuzzi. Powstanie ona na poziomie -1. Prace budowlane mają się rozpocząć już w styczniu 2018 r. Rok później inwestycja obejmie poziom -2.

- Powstanie tam ok. 30 pokoi hotelowych,  jedno- i dwuosobowych, o powierzchni zaledwie kilku metrów kw., bez okien. Mają być utrzymane w klimacie industrialnym: surowe wnętrza, proste metalowe prycze. Będą to wyjątkowe pokoje hotelowe dla tych, którzy chcą spędzić noc w dawnym, poniemieckim schronie, poczuć atmosferę takiego miejsca – mówi portalowi szczecinbiznes.pl Dominika Dulat, dyrektor hotelu Vulcan.

Pokoje w bunkrze mają być gotowe do końca 2019 roku. W ramach inwestycji, planowane jest także utworzenie sali pamięci terenów stoczniowych. Będzie można obejrzeć tu pamiątki związane ze szczecińską stoczn

Hotel Vulcan wybudowała i zarządza nim szczecińska firma Rosiek&Sobczyński.