Po lipcowej przerwie Filharmonia w Szczecinie ponownie otwiera drzwi dla melomanów. W sierpniu zaprasza na koncerty, wystawy oraz zwiedzanie budynku z przewodnikiem.

Zwiedzanie budynku okrzykniętego ikoną europejskiej architektury będzie możliwe kilka razy w tygodniu. Każda wycieczka rozpocznie się w holu „lodowego pałacu”, gdzie wyświetlony zostanie film na temat działalności Filharmonii i jej architektury. Na trasie zwiedzania znajdą się również sala kameralna, złota sala symfoniczna, Galeria Poziom 4. i Galeria przy Cerkwi, gdzie prezentowane są wystawy, a także sklep z pamiątkami i wydawnictwami.

Oprowadzanie potrwa około pół godziny. Bilety kosztują 5 zł i będzie można je nabyć w kasie Filharmonii na godzinę przed startem zwiedzania.

W wycieczkach mogą brać udział turyści indywidualni, małe grupy i rodziny. Odbędą się one niezależnie od ilości chętnych, którzy zgłoszą się danego dnia.

Terminy zwiedzania:

1 sierpnia 2018 r., godz. 15.00

2 sierpnia 2018 r., godz. 15.00

3 sierpnia 2018 r., godz. 15.00

8 sierpnia 2018 r., godz. 15.00

9 sierpnia 2018 r., godz. 15.00

10 sierpnia 2018 r., godz. 16.00

16 sierpnia 2018 r., godz. 15.00

17 sierpnia 2018 r., godz. 15.00

22 sierpnia 2018 r., godz. 15.00

23 sierpnia 2018 r., godz. 15.00

24 sierpnia 2018 r., godz. 15.00

Sierpniowe koncerty i wystawy

Poza zwiedzaniem w sierpniu w gmachu przy ul. Małopolskiej 48 odbędzie się także kilka koncertów oraz wernisaży.

Jaki jest smak wolności? Czy można na to pytanie odpowiedzieć muzyką? Przekonamy się o tym już 24 sierpnia za sprawą wyjątkowego widowiska muzycznego z udziałem najprawdziwszej legendy popu w zupełnie nowej odsłonie. Tego wieczoru z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie zagra zespół Kombi. Koncert odbędzie się w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Publiczność usłyszy kompozycje Sławomira Łosowskiego, inspirowane prlowską rzeczywistością oraz walką o wolność. Tym razem oryginalne i niepowtarzalnie brzmiące syntezatory Sławka Łosowskiego nabiorą zupełnie nowych barw dzięki nowym, symfonicznym aranżacjom Pawła Maślanki, koncertmistrza i skrzypka Orkiestry Symfonicznej. Ponadczasowe przeboje zespołu jak „Nietykalni - skamieniałe zło”, „Słodkiego miłego życia” czy „Nowe Narodziny” zostaną wykonane z udziałem szczecińskich Filharmoników. Skład artystów celowo został złożony z osób poruszających się po różnych płaszczyznach artystycznych i operujących odmienną estetyką. Łącznie na scenie pojawi się ponad 40 artystów. Bilety kosztują 50 – 70 zł.

Z kolei 31 sierpnia w lodowym pałacu odbędzie się koncert finałowy tegorocznej edycji projektu International Lutosławski Youth Orchestra. Orkiestrę złożoną z młodych muzyków z Polski i Europy, którym towarzyszyć będzie pianista Piotr Alexewicz, już po raz drugi poprowadzi maestro Rune Bergmann – Dyrektor Artystyczny Filharmonii w Szczecinie. W złotej sali symfonicznej zabrzmi ostatnia, IV Symfonia Witolda Lutosławskiego, Tańce z Galánty Zoltána Kodàly'ego oraz Koncert fortepianowy nr 2 f-moll Fryderyka Chopina. Bilety na to wydarzenie kosztują 15 – 25 zł.

W drugim miesiącu wakacji w Filharmonii zaplanowano też dwa wernisaże. Już 8 sierpnia zostanie otwarta wystawa indywidualna Andrzeja Błażejczyka, z kolei 22 sierpnia będzie miał miejsce wernisaż prac Waldemara J. Marszałka.