Pustki w klubowej kasie i zaległości w wypłatach sprawiły, że kontrakt rozwiązało już dziewięciu zawodników, drugi trener i dyrektor sportowy. Stocznia przełożyła dwa najbliższe mecze, ale w opublikowanym dzisiaj oświadczeniu, zapowiada, że chce dokończyć sezon. Pomóc mieliby w tym zawodnicy wypożyczeni z innych drużyn PlusLigi.

W ostatnich dniach kontrakty rozwiązali: kapitan Łukasz Żygadło, Nikołaj Penczew, Nicolas Rossard i drugi trener Dario Simoni. Dołączyli do sześciu innych graczy, na czele z Bartoszem Kurkiem, którzy już wcześniej opuścili Stocznię. W drużynie pozostało tylko pięciu siatkarzy: atakujący Bartłomiej Kluth, przyjmujący Marcin Wika, środkowi Janusz Gałązka i Simon van de Voorde oraz libero Adrian Mihułka. By stworzyć drużynę zdolną do gry brakuje rozgrywającego i przyjmującego.

Kiedy wrócą do gry?

Pomóc w uzupełnieniu braków kadrowych mogą inne drużyny z PlusLigi, które wyraziły chęć wypożyczenia do Stoczni swoich zawodników. Oczywiście byliby to młodzi gracze, którzy dziś nie łapią się do podstawowej szóstki, a w Szczecinie otrzymaliby szansę gry i rozwoju.

Przełożone zostaną dwa najbliższe mecze Stoczni, czyli spotkania z Chemikiem Bydgoszcz oraz MKS-em Będzin. Jeśli uda się skompletować kadrę szczecinianie wróciliby na parkiet 15 grudnia, podczas wyjazdowego spotkania ze Skrą Bełchatów.

Czy Stocznia wywiązała się ze zobowiązań?

W klubie zostanie wprowadzony model oszczędnościowy. Prezes Jakub Markiewicz potwierdza, że domagają się od sponsora tytularnego wywiązania się ze swoich zobowiązań. Przypomnijmy, że Stocznia Szczecińska w swoim komunikacie sprzed kilku dni, twierdziła, że z jej strony nie ma żadnych zaległości.

„O szczegółach, dotyczących historii wzajemnych kontaktów i wydarzeń związanych z sytuacją w jakiej obecnie się znaleźliśmy, poinformujemy niezwłocznie po uregulowaniu wszelkich kwestii dotyczących aktualnego funkcjonowania zespołu, który jest dla nas najwyższą wartością” – zapowiada Markiewicz.

 

Oświadczenie prezesa KPS Stocznia Szczecin S.A.

W tym trudnym dla nas momencie i po intensywnym okresie licznych spotkań, których jedynym celem było uratowanie dla Szczecina męskiej siatkówki na poziomie ekstraklasy oraz po konsultacjach z władzami Polskiej Ligi Siatkówki, pragniemy poinformować co następuje:

1. nadal uczestniczymy w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2018/2019.

2. Umowy za porozumieniem stron rozwiązali z klubem: Bartosz Kurek, Nicholas Hoag, Lukas Tichacek, Aleksander Maziarz, , Matej Kazijski, Asparuch Asparuchow, Łukasz Żygadło, trener Dario Simoni oraz dyrektor sportowy Radostin Stojczew.

3. Czynimy starania, aby w porozumieniu z Polską Ligą Siatkówki oraz zainteresowanymi klubami przełożyć dwa najbliższe mecze z udziałem KPS Stocznia Szczecin, czyli spotkania z Chemikiem Bydgoszcz oraz MKS-em Będzin.

4. W trybie pilnym i przy zadeklarowanej dobrej woli ze strony innych klubów PlusLigi, pracujemy nad personalnym uzupełnieniem aktualnego składu drużyny.

5. Wprowadzamy oszczędnościowy model zarządzania klubem, który wymusza aktualna sytuacja finansowa.

Równocześnie potwierdzamy nasze wcześniejsze informacje, że jesteśmy w sporze prawnym ze sponsorem tytularnym i oczekujemy z jego strony uregulowania należności, wynikających z podpisanej w tym roku umowy z klubem. O szczegółach, dotyczących historii wzajemnych kontaktów i wydarzeń związanych z sytuacją w jakiej obecnie się znaleźliśmy, poinformujemy niezwłocznie po uregulowaniu wszelkich kwestii dotyczących aktualnego funkcjonowania zespołu, który jest dla nas najwyższą wartością.

Z poważaniem,

Jakub Markiewicz, prezes KPS Stocznia Szczecin S.A.