ZDiTM informuje o utrudnieniach w ruchu, które spodziewane są w najbliższych dniach w związku z organizacją procesji religijnych.

piątek, 19 kwietnia

godz. 21:00 - procesja wyruszy spod kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie i przejdzie ulicami: Księżnej Anastazji, Przyjaciół Żołnierza, Pasterską, Jarogniewa, Księżnej Anastazji. Zakończenie procesji ok. godz. 22:00 na placu przed kościołem pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie.

godz. 15:00 - procesja wyruszy spod kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej i przejdzie ulicami: Orawską, Lednicką, 9 Maja i ciągiem pieszym do ul. Orawskiej. Zakończenie procesji około godziny 16:30 na placu przy kościele pw. Marki Bożej Jasnogórskiej.

godz. 15:15 - procesja wyruszy spod Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i przejdzie następującą trasą: chodnik pomiędzy blokiem Łubinowa a lecznicą dla zwierząt do poczty, ul. Kostki Napierskiego, łącznik Jasnej, łącznikiem koło przedszkola przez ul. Rydla, przejście chodnikiem Rydla do CH Helios i przejście na teren Sanktuarium.

– Wstrzymania ruchu oraz ewentualne kierowanie na trasy zastępcze będzie odbywało się dynamicznie w zależności od sytuacji na drogach na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM – informuje Hanna Pieczyńska z ZDiTM, zaznaczając jednocześnie, że w najbliższych dniach procesje mogą pojawić się także w innych niż wymienione miejscach.

noc z soboty na niedzielę, 20/21 kwietnia

godz. 23:30 – 00:00 - procesja spod Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przez ulice Struga i Łubinową.

godz. 23:30 – 00:00 - procesja chodnikiem przez plac Ofiar Katynia oraz ul. Wielkopolską, Niedziałkowskiego, Unisławy, Wielkopolską, plac Ofiar Katynia.