W narożnej kamienicy przy pl. Grunwaldzkim kiedyś mieściła się przychodnia, ale od wielu lat budynek stoi pusty. To ma się jednak w niedalekiej przyszłości zmienić. Według nieoficjalnych informacji, powstać ma tam czterogwiazdkowy Hotel Indigo, marka międzynarodowej sieci InterContinental Hotels Group (IHG).

IHG na razie nie komentuje tych doniesień, podobnie jak właściciel nieruchomości i inwestor – spółka Unirest. Na stronie projektanta, SAO Investments, pojawiły się już jednak wizualizacje odnowionej kamienicy przy pl. Grunwaldzkim, z podpisem Indigo Hotel Szczecin. Poza tym, branżowy portal e-hotelarz.pl informował niedawno, że IHG podpisało już umowę franczyzową na hotel w naszym mieście.

Na zaprezentowanej wizualizacji widać, że inwestor podczas modernizacji planuje odbudować wieżyczki kamienicy, które zostały zdemontowane po wojnie.

Budynek od kilkunastu lat stoi pusty. W 2004 r. za 6,1 mln zł kupił go od miasta Carlos Roizner, hiszpański biznesmen. Obiecywał rewitalizację budynku, w którym miały powstać lokale usługowe (piwnica i parter), biura oraz apartamenty (piętra). Realizacji tych planów nawet jednak nie rozpoczęto. Sprzedając tę nieruchomość miasto nie zobowiązało inwestora do przeprowadzenia renowacji w określonym czasie, nie miało więc żadnych narzędzi nacisku. Już w 2009 r. spółka Lux House (hiszpański kapitał, jej prezesem był przez pewien czas Roizner) próbowała sprzedać kamienicę (było nawet ogłoszenie na Allegro z ceną 26,8 mln zł).

Nieruchomość zmieniła właściciela dopiero w 2018 r. Kupiła ją spółka Unirest, specjalizująca się w inwestycjach hotelowych, m.in. we współpracy z takimi sieciami jak Hilton oraz IHG. Uzyskano już pozwolenie na przebudowę budynku.

InterContinental Hotels Group to międzynarodowa firma z główną siedzibą w Wielkiej Brytanii. Na całym świecie zarządza już ponad 5 tysiącami hoteli (najbardziej znane marki - InterContinental i Holiday Inn). W Szczecinie planowany jest czterogwiazdkowy Hotel Indigo. Pierwszy obiekt o takiej nazwie otwarto w 2004 r. w Atlancie. Dziś jest już ich ponad sto. W Polsce pierwsze uruchomiono w Warszawie i Krakowie, teraz powstaje również we Wrocławiu.