Osiem pięknych głosów, wielka orkiestra symfoniczna, złota sala Filharmonii i to, co najważniejsze - Szczecin i jego historie w przepięknych piosenkach. Magia, która towarzyszyła uczestnikom ostatniego koncertu rodzinnego w „lodowym pałacu” wraca ze zdwojoną siłą! Już w tę niedzielę, 22 marca, o godzinie 17:00 zapraszamy na kanał Filharmonii w serwisie YouTube i stronę na Facebooku na wyjątkowy koncert. Przeniesiemy się wszyscy do Filharmonii i przeżyjemy muzyczne wzruszenia bez wychodzenia z domu!

I żyli długo i w Szczecinie, czyli to, co piękne w naszym mieście

Tylu pięknych miejsc i historii ile ma Szczecin, nie ma chyba nigdzie. A te historie układają się w piosenki, których nie ma żadne inne miasto. Pamiętacie płytę „I żyli długo i w Szczecinie”? Hit koncertów dla szkół „Paszteciki” czy wzruszającą piosenkę „Tutaj” zna już chyba każdy, mały i duży meloman. Na płycie piosenki o naszym mieście śpiewały dzieci wyłonione w castingu, a sam krążek okazał się być hitem, którego od kilku lat słuchają całe rodziny. A że ciekawych historii i postaci w Szczecinie nie brakuje, Filharmonia postanowiła zrobić plebiscyt wśród mieszkańców na tematy kolejnych piosenek. Tak, tak, szykuje się kolejna płytowa, szczecińska niespodzianka dla małych i dużych. Nowe utwory już powstały. Ba, miały już swoją oficjalną premierę!

Inwazja talentów

Nowe piosenki zabrzmiały podczas rodzinnego koncertu 1 marca. A nie był to zwyczajny koncert - to był wokalny talent show! Młodzi wokaliści, którzy zostali wybrani w castingu, zaśpiewali z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej piosenki, do których teksty napisała Agata Kolasińska, a muzykę Mateusz Czarnowski. Były kamery, relacje zza kulis i głosowanie publiczności. Martyna Ćwik, Kacper Koster, Hania Ferfet, Eryka Wieleba, Wojtek Brenda, Klara Tarnowska, Daria Zajac, Jeremiasz Przybylinski - wszyscy wypadli wspaniale, a koncert na długo zostanie w naszej pamięci.

Zobacz koncert z rodziną bez wychodzenia z domu

Wszyscy nie możemy się już doczekać kolejnej płyty „I żyli długo i w Szczecinie”, ale zanim ona, Filharmonia przygotowała niespodziankę dla wszystkich spragnionych muzyki! Dla dzieci i dla dorosłych, dla starszych i młodszych, dużych i małych, dla tych, którzy mają koty i tych którzy mają żółwie.

Już w najbliższą niedzielę, 22 marca, o godzinie 17:00 zapraszamy na kanał Filharmonii w serwisie YouTube i stronę na Facebooku na wyjątkowy koncert. Bez wychodzenia z domu przeniesiemy się do złotej sali Filharmonii w Szczecinie i wspólnie obejrzymy rodzinny koncert, na którym prezentowane były nowe szczecińskie piosenki! Piosenki pięknie, wzruszające, do tańca, do zadumy, o paprykarzu, kobietach Szczecina, o Pogoni i naszym niezapomnianym koncertmistrzu Janie Waraczewskim. Wszystko to już w niedzielę podczas premiery online zarejestrowanego koncertu.

Zostańcie w domu! Zostańcie z Filharmonią!