Grupa kapitałowa White Stone kupiła nieruchomość przy ul. Sowińskiego 78. W miejscu stojącego tam budynku biurowego planowana jest duża inwestycja mieszkaniowa na ponad 200 mieszkań.

Rozbiórka biurowca ma rozpocząć się już latem. Na działce, którą obecnie zajmuje planowany jest budynek z maksymalnie 7 kondygnacjami naziemnymi. Na parterze będą lokale usługowe, przewidziano też podziemny parking. Budynek zaprojektuje pracownia architektoniczna City Architekci. Ma być gotowy na początku 2021 r.

- Zdecydowaliśmy się na zakup działki na Nowym Mieście, chcąc nie tylko dostarczyć naszym przyszłym klientom wymarzone mieszkania, w doskonałej lokalizacji, ale również przyczynić się do rewitalizacji okolicy. Rozwijając funkcję mieszkaniową w miejsce zabudowy komercyjnej z poprzedniej epoki, dołożymy istotną cegiełkę do zmieniającego się od lat oblicza tego obszaru, a to wpisuje się w wieloletnią filozofię działania naszej firmy. - mówi Katarzyna Szymborska, członek zarządu oraz dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w White Stone.

Warszawski deweloper buduje w Szczecinie także osiedle Ornament przy al. Powstańców Wielkopolskich. Należą do niego działki przy ul. Kolumba – poprzemysłowa zabudowa szczecińskiej Wenecji i pusta działka po komisie samochodowym, na której planowana jest budowa prywatnego akademika. Związana kapitałową z White Stone jest spółka Lesznowola, która przebudowuje właśnie willę przy ul. Słowackiego 3.