26-piętrowy budynek mieszkalno-biurowo-komercyjny czeka teraz na pozwolenie na użytkowanie. Duża część mieszkań i lokali usługowych została już dawno sprzedana, ale wciąż dostępne są m.in. ostatnie apartamenty na najwyższych piętrach.

Budowa Hanza Tower trwała 10 lat. Kamień węgielny wmurowano bowiem 23 września 2011 r. Pierwotnie zapowiadano, że wysokościowiec będzie gotowy już w 2014 r., ale rok wcześniej prace wstrzymano, po wykonaniu zaledwie trzech kondygnacji podziemnych. Pracownicy wrócili na plac budowy przy al. Wyzwolenia dopiero w marcu 2017 r. 4,5 roku później udało się doprowadzić inwestycję do końca.

– Zakończyliśmy prace budowlane. Przed nami odbiory Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – mówi Paweł Pluto, kierownik budowy Hanza Tower.

– Jeszcze w tym roku planujemy uroczyste otwarcie budynku – dodaje Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction S.A.

Apartamenty na najwyższych kondygnacjach

104-metrowy budynek będzie łączył funkcję mieszkalną z biurową, handlowo-usługową i rekreacyjną. Na 27 kondygnacjach naziemnych Hanza Tower zaplanowano blisko 500 apartamentów, 3 tys. metrów kw. biur i 6 tys. m kw. powierzchni handlowo-usługowej.

W najwyższej części Hanza Tower (piętra 6.-26.) wybudowano 480 apartamentów. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji taras widokowy na ostatniej kondygnacji, czyli na wysokości 100 metrów. Część z nich wciąż jeszcze można kupić. Dostępne są ostanie apartamenty o dużych metrażach, od ok. 80 do 221 m kw. na najwyższych piętrach budynku.

Lokale handlowo-usługowe i biura na najniższych piętrach

Przestrzenie biurowe znajdują się na piętrach od drugiego do piątego. Przygotowano tam lokale o powierzchni od 111 do nawet 630 m kw. Można je dowolnie przekształcać, łączyć lub dzielić według potrzeb.

Na parterze i 1. piętrze zaplanowano 17 lokali handlowo-usługowych. Największy z nich zajmie Fitness & SPA (1 tys. m kw.), stanowiące centralny punkt pierwszego piętra budynku. Jego częścią jest owalny basen ze świetlikiem, któremu towarzyszyć będzie kompleks saun. Lokale na parterze zostały zaprojektowane tak, by były dostępne dla klientów z ulicy.

– Obiekt jest częściowo skomercjalizowany, ale zostały jeszcze atrakcyjne lokale, jak na przykład te nadające się na salon samochodowy na drugim i trzecim piętrze. Mają po 800 m kw. i w każdym znajduje się winda samochodowa. Albo idealny na przychodnię lekarską, znajdujący się na pierwszym piętrze, lokal o powierzchni prawie 344 m kw. Mamy nawet projekt aranżacji małej przychodni. Lokal na pierwszym piętrze, o powierzchni prawie 530 m kw., ma wydzielone zaplecze kuchenne, szatnie – będzie odpowiedni na lokal gastronomiczny – mówi Małgorzata Ostrowska.

W budynku zainstalowano 12 wind osobowych i windę samochodową. Na trzech kondygnacjach podziemnych przygotowano parking na 403 samochody i 120 rowerów.