Od dzisiaj, przez kilka najbliższych wieczorów, mieszkańcy Szczecina będą mogli podziwiać świetlne pokazy, które nawiążą do tego, co przez pięć festiwalowych dni będzie się dziać wewnątrz gmachu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Już dziś rusza 5. edycja MUSIC.DESIGN.FORM Festival. Koncert otwarcia należy do Radzimira Jimka Dębskiego oraz Jacka Hałasa - muzycy zabiorą publiczność do świata ballad i romansów.

 

Wieczorne pokazy iluminacji stały się jednym z najbardziej wyczekiwanych elementów MUSIC.DESIGN.FORM – zarówno przez publiczność festiwalu, jak mieszkańców i turystów. Nie inaczej będzie w tym roku.

Codziennie, od godziny 21:00 do północy, będzie można podziwiać świetlne pokazy na białej fasadzie filharmonii. To nie koniec wizualnych doznań, bowiem każdy z koncertów również otrzyma niepowtarzalną warstwę, zależną od klimatu, prezentowanych utworów czy pomysłu samych artystów.

Przypomnijmy, że wśród muzycznych gwiazd 5. edycji MUSIC.DESIGN.FORM znaleźli się China Moses – jazzowa wokalistka, której towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna, Max Cooper – didżej, producent i artysta wizualny, Radzimir Jimek Dębski – kompozytor i dyrygent młodego pokolenia, który swoje siły połączy już dziś z Jackiem Hałasem.

Melomani usłyszą także Tomka Torresa, który zagra na handpanach i kryształowych misach oraz nowatorski Messages Quartet wraz z Grzegorzem Sadowskim.

Tegoroczna edycja to również koncerty edukacyjne dla dzieci, które wspólnie z muzykami będą poszukiwać prastarej harmonii lasu. Naukowe walory będzie mieć dodatkowo instalacja audiowizualna według projektu Elektro Moon Vision.

Z kolei przestrzeń w Galerii Poziom 4. wypełnią fotografie dziennikarza muzycznego i podróżnika Marcina Kydryńskiego, a Galerię przy Cerkwi ozdobią prace Zuzy Krajewskiej.

Szczegółowy program MDF Festival oraz informacje o biletach można znaleźć na: https://mdf.filharmonia.szczecin.pl/