Firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o. zajmie się poszukiwaniem najemców zainteresowanych przestrzenią komercyjną w Sky Garden, czyli przebudowywanym wieżowcu należącym w przeszłości do TVP. Chodzi o lokale na parterze, I i II piętrze. Na pozostałych kondygnacjach będą apartamenty, większość została już sprzedana.

 

Na parterze budynku przy ul. Niedziałkowskiego zaplanowano część handlowo-usługową. Na pierwszym i drugim piętrze będą biura. Łącznie do zagospodarowania jest ok. 2 400 m2 powierzchni.

– Z naszych analiz wynika, iż w 2022 roku popyt przerasta podaż powierzchni biurowych klasy A w Szczecinie. Inwestycja Sky Garden jest doskonałą odpowiedzią na obecnie ogromne zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe klasy A w Szczecinie zarówno firm międzynarodowych, ogólnopolskich, jak i lokalnych, które obecnie poszukują nowej lokalizacji biura w Szczecinie – mówi Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o., która będzie odpowiadać za komercjalizację tej powierzchni.

Największym atutem mają być zielone tarasy i widoki

Na piętrach od trzeciego do osiemnastego zaplanowano mieszkania. Znajdzie się tam 114 apartamentów (największe będą 5-pokojowe), z których 92 będzie miało dostęp do zielonych tarasów, od których pochodzi nowa nazwa budynku – Sky Garden. Według danych dostępnych na stronie inwestycji, na razie sprzedano ok. 80 lokali. Na dachu też powstanie taras, dzięki czemu budynek „urośnie” z 65 do 72 metrów.

Częścią inwestycji będzie hala garażowa oferująca 110 miejsc parkingowych.

– Przebudowa dawnego biurowca telewizji jest jedną z większych i najbardziej prestiżowych inwestycji w Szczecinie. W samym sercu miasta powstanie obiekt o wysokim standardzie wykończenia, nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i niepowtarzalnej estetyce. Dzięki zaprojektowaniu specjalnych okien powstaną ogromne przeszklone powierzchnie, które zapewnią mieszkańcom niepowtarzalne widoki. Bez wątpienia Sky Garden będzie nową wizytówką Szczecina – uważa Iwona Zielińska, wiceprezes zarządu firmy Idea- Inwest Sp. z o.o, która jest inwestorem.

Finał prac na początku 2023 roku

Projekt architektoniczny Sky Garden opracowało szczecińskie biuro „Projektownia”, które wygrało konkurs na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania byłego wieżowca telewizji. Prace budowlane prowadzi firma Prime Construction.

Wieżowiec Polskiego Radia i Telewizji został oddany do użytku w 1980 r. Telewizja przestała użytkować budynek w 2004 r., ale nadal wynajmowała biura innym firmom. W 2007 r. straż zabroniła korzystać z kondygnacji od drugiego piętra w górę. Wieżowiec przestał bowiem spełniać cały czas zaostrzające się wymogi przepisów przeciwpożarowych. W 2015 r. nieruchomość kupiła firma Idea-Inwest.

Wieżowiec Sky Garden ma zostać oddany do użytku w I kwartale 2023 r.

AUTOR ZDJĘCIA: Litwiniuk Property Sp. z o.o.

AUTOR ZDJĘCIA: Litwiniuk Property Sp. z o.o.