Opóźnione loty, ogromne kolejki do kontroli bagażowej, zatłoczone drogi dojazdowe. To rzeczywistość niemal każdego portu lotniczego w czasie wzmożonego ruchu w okresie świątecznym. Niektórych sytuacji oczywiście nie da się przewidzieć, ale dużej dawki stresu można uniknąć odpowiednio planując podróż.

Szczecinianie przed świętami w jeszcze większej liczbie będą korzystać z lotnisk w Berlinie. Często to właśnie przez stolicę Niemiec wiedzie najkrótsza droga dla wszystkich wracających do domu z pracy lub wylatujących do rodziny mieszkającej za granicą. Stale też rośnie grono Polaków decydujących się w święta na wyjazd na urlop. Na co muszą się przygotować na lotniskach?

Opóźnione loty i zatłoczone drogi

Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Statystyki są bowiem nieubłagane. Ze względu na kapryśną grudniową pogodę i wzmożony ruch pasażerski, w tym okresie nawet do 20% lotów może być opóźnionych. Dlatego w miarę możliwości należy sprawdzać na bieżąco godziny przylotów i odlotów, wszystkie większe lotniska na świecie podają na bieżąco aktualne opóźnienia.

Trzeba również przygotować się na długie kolejki. Czas odbioru bagaży to nieraz 20-30 minut, a w przypadku jego zaginięcia trzeba się liczyć z 2-3 dniowym oczekiwaniem na odzyskanie swojej własności. Pomóc może dobrze opisanie naszych walizek, albo, jeśli to możliwe, podróż tylko z bagażem podręcznym. Absolutną koniecznością w okresie świątecznym jest wcześniejsze dokonanie odprawy przez internet.

Ale od czekania na opóźniony lot jeszcze bardziej stresujący bywa dojazd na lotnisko. Zwłaszcza, gdy istnieje obawa, że nie zdążymy na samolot. Przed świętami drogi dojazdowe na największe lotniska notują nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost natężenia ruchu! W takich sytuacjach nie da się uniknąć korków. Przekłada się to na przepełnione parkingi, w dodatku z wysokimi opłatami. Aby zniwelować skutki takich problemów koniecznością jest wcześniejszy niż zwykle wyjazd z domu. Trzeba założyć, że pokonanie tej samy trasy może zająć w okresie świątecznym nieco więcej czasu.

Gwarancja dojazdu na lotnisko na czas

Uniknąć stresu związanego z dojazdem można korzystając z usług firm oferujących transfery na lotniska. To tym korzystniejsze rozwiązanie, że ich oferta jest coraz bogatsza. Przykładowo Follow me! w cenie biletu zapewnia gwarancję dojazdu na lotnisko na czas - jakiekolwiek spóźnienie z winy przewoźnika oznacza zwrot pieniędzy za przejazd i za bilet na samolot. Trzeba tylko wybrać właściwą godzinę odjazdu - a wybór jest ogromny, bo autobusy Follow me! odjeżdżają ze Szczecina co 60 minut. Taka częstotliwość gwarantuje, że na pewno transport znajdą dla siebie pasażerowie wszystkich samolotów wylatujących z Berlina.

To rozwiązanie sprawia również, że odpada problem zatłoczonego i drogiego parkingu. A w czasie drogi na lotnisko zamiast stresować się za kółkiem, można zrelaksować się, zawierzając doświadczonym kierowcom, którzy świetnie znają wszystkie drogi na lotniska w Berlinie.

Szczegółowa oferta Follow me! na: www.followme.pl.