Urząd Miasta przypomina, że zgodnie z harmonogramem, dziś w nocy (14 sierpnia) kontynuowane będzie cotygodniowe czyszczenie ulicy Potulickiej, obejmujące również parkingi.

W związku z tym mieszkańcy są proszeni o usunięcie swoich samochodów z parkingu w godz. 21.00 – 6.00. Pozostawienie auta może skutkować jego odholowaniem.

Sprzątanie ulicy Potulickiej na całej szerokości odbywa się naprzemiennie, po jednej stronie ulicy, w każdą pierwszą i trzecią, lub drugą i czwartą środę miesiąca, w godzinach nocnych. O zakazie parkowania w tym czasie informują znaki drogowe i tablice przy parkingach. Wśród mieszkańców kolportowane były również ulotki, przypominające o obowiązujących zasadach.

– Czasowe usunięcie samochodów z miejsc, w których w całości lub częściowo są one parkowane na jezdni, pozwala na jej dokładniejsze wyczyszczenie przy pomocy mechanicznej zamiatarki – tłumaczy Paulina Łątka z Urzędu Miasta. – Działania zostały zaplanowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu były odczuwalne przez mieszkańców. Rozwiązanie to jest obecnie testowane, a w przyszłości będzie rozszerzane również na inne ulice w mieście – dodaje.