Spływ kajakowy Drawą? Rejs pod żaglami po Jeziorze Dąbie? A może wycieczka rowerowa szlakami Puszczy Bukowej? Na Pomorzu Zachodnim jest bardzo dużo możliwości, by aktywnie spędzić czas. Teraz można przy okazji zdobyć nagrody w konkursie ogłoszonym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Reguły są bardzo proste. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie podczas uprawiania sportu. Częścią takiej fotografii musi być naklejka z logo Pomorza Zachodniego lub logo Pomorza Zachodniego wraz z jedną z sześciu form aktywności. Do wyboru są naklejki z ludzikami symbolizującymi: żeglarstwo, bieganie, kajakarstwo, nurkowanie, grę w golfa i jazdę na rowerze. Aby bezpłatnie otrzymać takie naklejki trzeba wypełnić formularz na stronie www.aktywnepomorzezachodnie.wzp.pl.

- Na Pomorzu Zachodnim nie brakuje ludzi pozytywnie zakręconych aktywnością fizyczną. Razem promujmy sport, który daje dobrą energię i napędza do działania Nasz region to miejsce stworzone do aktywnego spędzania czasu. Bądźmy dumni z Pomorza Zachodniego! – mówi Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Prace konkursowe oceni komisja. Promowana będzie kreatywność i oryginalność. Przyznanych zostanie 14 nagród głównych, w postaci bonów podarunkowych, które będzie można zrealizować w wybranych sklepach sportowych. Autorzy 10 kolejnych prac uhonorowanych wyróżnieniem otrzymają pakiet upominków niespodzianek.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.aktywnepomorzezachodnie.wzp.pl.