Mali poligloci kończą drugi rok studiów! W kolejnym roku dzieci będą mogły wybrać spośród aż ośmiu języków obcych – w nowej ofercie m.in. język chiński i norweski.

Blisko 150 małych studentów zakończy kolejny rok nauki w Uniwersytecie Dziecięcym „Mały poliglota” działającym przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Mali poligloci poznawali w tym roku aż cztery języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski i hiszpański. Jako nowość pojawiły się także pojedyncze zajęcia z podstaw języka japońskiego i czeskiego. Natomiast od października dzieci rozpoczną także kursy języka chińskiego i norweskiego.

Koniec roku akademickiego

Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2013/2014 odbędzie się w sobotę, 28 czerwca, o godz. 10.00 w auli im. Prof. Małka na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza 64. Mali studenci otrzymają świadectwa ukończenia studiów w Uniwersytecie Dziecięcym „Mały poliglota”, a także – wysłuchają studenckiej pieśni Gaudeamus Igitur.

Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota” jest pierwszą w historii Uniwersytetu Szczecińskiego uczelnią dla najmłodszych. Jego studentami są uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych (w wieku od 6 do 13 lat). W roku akademickim 2013/2014 mali poligloci uczyli się aż sześciu języków obcych oraz poznawali kulturę i historię krajów, w których mówi się w tych językach. Dzieci brały również udział w warsztatach autoprezentacji, zajęciach dziennikarskich, teatralnych i plastycznych. Prowadzono m.in. kurs emisji głosu, trening asertywności dla najmłodszych oraz warsztaty komunikacji niewerbalnej. Ponadto uczniowie poznawali podstawy języka migowego. Każdy semestr kończył się wycieczką. W mijającym roku akademickim mali studenci zwiedzili redakcję Polskiego Radia Szczecin, zajrzeli za kulisy Teatru Współczesnego, odwiedzili Kino Pionier oraz wybrali się na wystawę do Muzeum Narodowego.

Od następnego roku chiński i norweski

Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota” od października czeka również i na nowych studentów − rozpoczęła się już rekrutacja na kolejny rok akademicki. Oprócz dotychczas funkcjonujących grup językowych: z językiem angielskim i rosyjskim oraz z językiem niemieckim i hiszpańskim – zostanie uruchomiona zupełnie nowa grupa językowa: z językiem chińskim i norweskim. Poznawaniu każdego języka towarzyszy blok tematyczny poświęcony historii i kulturze danego kraju oraz liczne warsztaty m.in. teatralne, dziennikarskie, plastyczne. Dzieci wezmą również udział w zajęciach autoprezentacji, kursie emisji głosu oraz warsztatach komunikacji niewerbalnej. Ponadto uczniowie poznają podstawy języka migowego. Nowością będą również zajęcia dotyczące technik szybkiego uczenia się i zapamiętywania, savoir vivre dla najmłodszych, podstawy kształcenia słuchu muzycznego, zajęcia taneczne czy warsztaty origami. Mali studenci odwiedza Muzeum Techniki i Komunikacji, a na koniec roku akademickiego spotkają się ze Szczecińską Ligą Superbohaterów!

Szczegółowe harmonogramy zajęć dostępne są poniżej oraz na stronie internetowej.

Rekrutacja będzie trwała do wyczerpania limitu miejsc na dany rok akademicki (tj. 60 osób w każdej z trzech grup językowych).

Więcej informacji:

http://www.malypoliglota.univ.szczecin.pl/

http://www.facebook.com/UniwersytetDzieciecyMalyPoliglota

http://www.wf.usz.edu.pl/898-rekrutacja-do-uniwersytetu-dzieciecego-maly-poliglota