Do tej pory Unity Line było znane jako operator linii promowych na Bałtyku. Teraz odpowiada również za statki Odra Queen i Peene Queen, które od kwietnia będą wozić mieszkańców i turystów nie tylko po szczecińskim porcie, ale również do Świnoujścia, Trzebieży czy Stepnicy.

Wcześniej organizacją rejsów tych statków zajmowała się spółka Polsteam Żegluga Szczecińska, która podobnie jak Unity Line należy do grupy kapitałowej Polskiej Żeglugi Morskiej. Teraz Odra Queen i Peene Queenn kończą przygotowania do nadchodzącego sezonu już pod opieką nowego operatora.

- Chcemy zbliżyć się do poziomu obsługi jaki oferujemy naszym pasażerom na promach – mówi Mateusz Kantowicz z Unity Line Limited. – Dolny pokład na obu statkach jest klimatyzowany, a górny pozostaje otwarty jako widokowy. Do dyspozycji naszych pasażerów jest bar, planujemy też np. sprzedaż lodów.

Szczecin widziany od strony Odry i Jeziora Dąbie

Wycieczki po szczecińskim porcie będą się odbywać codziennie. Od kwietnia do maja i we wrześniu - trzy razy dziennie (godz. 12, 13.30 i 15), a latem (czerwiec-sierpień) - cztery razy dziennie (godz. 11, 12.30, 14, 15.30) i pięć razy dziennie w weekendy (dodatkowo o godz. 17). Ceny biletów pozostają bez zmian: 23 zł normalny, 17 zł ulgowy i 54 zł rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci). Wszystkie bilety będzie można kupować nie tylko bezpośrednio na statku cumującym przy Wałach Chrobrego, ale również w siedzibie Unity Line przy pl. Rodła.

Istnieje już 6 tras rejsów po szczecińskim porcie, w trakcie których można z bliska zobaczyć m.in. stocznię, największy w Polsce dok pływający, słynny wrak betonowca czy dziką przyrodę na okolicznych wyspach. Okazuje się jednak, że do zobaczenia jest tak dużo, iż wciąż trwają pracę nad kolejnymi trasami.

- Dzisiaj płyną z nami miejscy przewodnicy, którzy przygotowują opis i przebieg nowych tras – mówił podczas rejsu technicznego Mateusz Kantowicz.

Jednodniowa wycieczka do Świnoujścia i imprezy

W weekendy i święta Odra Queen będzie pływać do Świnoujścia. Taki rejs trwa 3 godziny i 15 minut. Ze Szczecina statek ma odpływać o godzinie 8, a w drogę powrotną wyruszy o 18. Bilety w dwie strony to koszt: 80 zł (normalny), 70 zł (ulgowy) lub 250 zł (rodzinny). Za rejs w jedną stronę zapłacimy: 50 zł (bilet normalny), 40 zł (ulgowy) lub 150 zł (rodzinny).

Popłynąć można będzie również do Trzebieży, na wyspę Wolin czy do Stepnicy. W planach jest uruchomienie trasy do Ueckermünde.

Nowością będą rejsy imprezowe. Z DJ-em Twisterem na pokładzie będzie można bawić się najczęściej w piątki wieczorem. Pierwszą taką możliwość zaplanowano na 10 maja. Unity Line zachęca również firmy i osoby prywatne do wynajmowania statków na rejsy czarterowe. Ceny zaczynają się tutaj od 2 100 zł.